Zgorzelecki szpital pilnie poszukuje wolontariuszy – komunikat

Od czasu rozszerzenia się epidemii w Polsce i na naszym terenie a także od czasu ekspresowego otwarcia nowego Pododdziału Obserwacyjno-Covidowego w Zgorzeleckim Wielospecjalistycznym Szpitalu zauważamy dramatyczny spadek ilość personelu pomocniczego, który może pomóc opiekować się chorymi. Personel – tak jak każdy z nas – także podlega zarażeniom, kwarantannie, izolacji, co wpływa bezpośrednio na ilość osób, które mogą opiekować się chorymi.

Osoby chore na COVID-19, które trafiają do szpitala oprócz pomocy typowo medycznej potrzebują też wsparcia w codziennych czynnościach – takich jak – jedzenie, picie, mycie czy choćby rozmowa i podtrzymanie na duchu. Są to osoby schorowane, często w podeszłym wieku, z fatalnym samopoczuciem i czasem bez żadnego kontaktu na czas hospitalizacji z bliskimi.

Wejście na Oddział Obserwacyjno – Covidowy wymaga umycia się, pełnego ubrania się w specjalny kombinezon i inne środki ochrony osobistej, a po czasie spędzonym na oddziale – znów istnieje konieczność pełnej dezynfekcji.

Dlatego zwracamy się z gorącym apelem do młodych, zdrowych osób z wielkim sercem o poświęcenie swojego czasu dla osób chorych -zarówno na Oddziale Obserwacyjno – Covidowym jak i na pozostałych oddziałach.

Kto może pomóc:

  • osoby w pełni zdrowe,
  • osoby w pełni sił,
  • osoby pełnoletnie,
  • osoby o wielkim sercu,
  • mile widziane przeszkolenie medyczne i doświadczenie w opiece i pielęgnacji pacjentów.

Co zapewniamy:

  • przeszkolenie,
  • środki ochrony indywidualnej,
  • ubezpieczenie OC.

Czas, w którym przyszło nam żyć jest wyjątkowy – i wymaga zastosowywania wyjątkowych rozwiązań. Zapotrzebowanie jest ogromne! WS SP ZOZ w Zgorzelcu cały czas stara się o zapewnienie ciągłej opieki dla pacjentów. Dlatego ośmielamy się prosić Państwa o pomoc.

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo: wolontariat@spzoz.zgorzelec.pl

Tel. 571 334 886

Źródło: Dyrekcja i pracownicy SPZOZ w Zgorzelcu

Skip to content