Mistrz z Zawidowa ponownie spisał się na medal!

W miniony weekend w Bydgoszczy odbyły się 49. Paraolimpijskie Mistrzostwa Polski. Na podium nie mogło zabraknąć Piotra Kosewicza, najbardziej utytułowanego sportowca z Zawidowa. Z tych zmagań sportowych Piotr powrócił ze srebrem. Serdecznie gratulujemy!  

Rośnie forma Piotra Kosewicza, o czym świadczy chociażby srebrny medal przywieziony z 49. Paraolimpiskich Mistrzostw Polski, które odbyły się w mieniony weekend w Bydgoszczy. 

Było się czym zachwycać, bo dysk naszego reprezentanta latał niezwykle równo. Niestety odległości 20m nie udało się pokonać, a najlepszy wynik dał Piotrowi srebrny medal. Lepszy okazał się tylko Robert Jachimowicz rzucając kapitalne 21,44m.

Piotr mocno trenuje przed Mistrzostwami Europy i zbliżającą się Olimpiadą. Widać, że wykonana praca na pewno zaprocentuje, gdy przyjdzie nieco więcej świeżości.

Niestety, ale ze względu na pandemię i przeniesienie Olimpiady, w tak przepełnionym ważnymi imprezami kalendarzu trzeba wybierać priorytety. Nie da się cały czas być w super formie. Ta w głównej mierze ma przyjść podczas ME i Olimpiady!

Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy odbędą się w dniach 1-5 czerwca na stadionie Zawiszy.

Skip to content