Piotr Kosewicz Wicemistrzem Polski!

Srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski to laury z Piotra Kosewicza wywalczone na 48. Paralekkoatletycznych Mistrzostwa Polski w Krakowie.

Niewiele brakowało, aby lekkoatleta z Zawidowa sięgnął po tytuł Mistrza Polski, popsuły to jednak problemy techniczne. Źle zapięte pasy doprowadziły do zmiany ustawienia stanowiska i w związku z tym kierunku rzutu. Najlepsza próba naszego Mistrza to 18,83 m w pierwszym podejściu. 

Piotra pokonał w Krakowie Rober Jachimowicz, który odzyskał tytuł Mistrz Polski. Doświadczony zawodnik w swojej czwartej próbie rzucił dyskiem na odległość 19,76 m. Na trzecim miejscu uplasował się Rafał Rocki z wynikiem 16,77m.

Za dwa tygodnie Piotr jedzie do Słubic na kolejne Grand Prix i jak zapowiada, tam kibice  zobaczą jego „prawdziwe” rzuty.

Tegoroczna edycja mistrzostw odbywa się na stadionie AWF Kraków. Organizatorem zawodów są Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Klub Sportowy AZS-AWF Kraków i Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie.

Foto: Piotr Kosewicz/Facebook
Skip to content