Frajda dla maluchów. Nowy plac zabaw w Zawidowie

Przy ulicy Zgorzeleckiej w Zawidowie powstał nowy plac zabaw dla najmłodszych dzieci. Maluchy w wieku 2+ znajdą tam kilka fajnych atrakcji tj. zjeżdżalnie, huśtawki, grę typu kółko-krzyżyk, bujaną koniczynkę oraz sklepik z tablicą do pisania. 

Przy ulicy w Zgorzeleckiej w Zawidowie powstał nowy, kameralny plac zabaw dla dzieci w wieku 2+. Dzieci znajdą tam kilka fajnych urządzeń zabawowych takich jak zjeżdżalnie, zestaw huśtawek, w tym bocianie gniazdo, grę typu kółko-krzyżyk, bujaną koniczynkę oraz sklepik z tablicą do pisania. 

Do tej pory w mieście nie było miejsca zabaw dla maluchów w wieku 2+. Ten niewielki, kameralny plac ma być odpowiedzią na ich potrzeby, gdzie nabywają umiejętności społecznych, rozwijają wyobraźnię i poznają świat poprzez zabawę – mówi burmistrz Robert Łężny. 

Montaż urządzeń zabawowych zakończył się w ubiegłym tygodniu i jest już gotowy na przyjęcie maluchów.

 

Operacja pn. „Plac zabaw dla małych dzieci jako źródło aktywizacji społeczności lokalnej w Gminie Miejskiej Zawidów” mająca na celu promowanie obszaru objętego LSR poprzez tworzenie i rozwój oferty regionu w oparciu o lokalne zasoby współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER Poddziałanie 19.2  Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Skip to content