Ławka z aniołem na rynku w Zawidowie

Wczoraj (27.07.) w centralnym punkcie miasta pojawiła się ławeczka z rzeźbą anioła. Za chwilę obok niej zamontowana zostanie także tablica profilaktyczno-informacyjna. Na tablicy mieszkańcy znajdą numery kontaktowe i adresy do instytucji i fundacji, które udzielają rodzinom konkretnego wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych. Pomysłodawcą projektu społecznego jest Miejska Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zawidowie przy współpracy z Urzędem Miejskim w Zawidowie.

Ciekawy element małej architektury pojawił się wczoraj na rynku w Zawidowie – ławeczka z aniołem. Obok ławki z rzeźbą zamontowana zostanie także tablica informacyjna z listą podmiotów, które pomagają ludziom rozwiązywać trudne sytuacje życiowe, niosą realną pomoc i udzielają wsparcia.

Skąd taki pomysł?

– Z czystej potrzeby – mówią członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zawidowie. – Wielu mieszkańców naprawdę nie wie, do kogo mogłoby się zwrócić w przypadku ciężkiej sytuacji życiowej, kto mógłby im pomóc w rozwiązaniu ich problemów – zdrowotnych, rodzinnych, etc. Często zwyczajnie nie orientują się, że funkcjonuje wiele podmiotów, które oferują konkretne wsparcie. 

Dlaczego anioł?

Anioł to symbol wszystkiego, co kojarzy się nam z troską, opieką, życzliwością, szlachetnością i wielką empatią – wyjaśniają członkowie Komisji. – Ten przyjazny gest anioła, który obejmuje osobę siedzącą obok na ławce, doskonale wpisuje się w nasz projekt profilaktyczny i miejską kampanię pn. „Zawidów, miasto anioła”. 

Miasto dziękuje Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zawidowie za wspaniałą inicjatywę społeczną i sfinansowanie całego przedsięwzięcia!

Skip to content