Rozpoczął się projekt Kindermiasto Zgorlitz 2021!

Kindermiasto Zgorlitz 2021 otworzyło swoje bramy i może być odwiedzane codziennie przez około 200 dzieci z Niemiec i Polski. KIMI jest miastem stworzonym przez dzieci i dla dzieci. Mogą one spróbować w nim swoich sił w różnych zawodach, takich jak stolarz, dziennikarz czy piekarz.

We wtorek 17 sierpnia Kindermiasto Zgorlitz 2021 otworzyło swoje bramy i może być odwiedzane codziennie przez około 200 dzieci z Niemiec i Polski. KIMI jest miastem stworzonym przez dzieci i dla dzieci. Mogą one spróbować w nim swoich sił w różnych zawodach, takich jak stolarz, dziennikarz czy piekarz. Za swoją pracę otrzymują wynagrodzenie w walucie Kindermiasta, które mogą wydać bezpośrednio w mieście na zajęcia rekreacyjne lub produkty wytworzone w KIMI. Ponadto dzieci spotykają się codziennie na zebraniach z burmistrzem/burmistrzynią oraz Radą Miasta, aby rozmawiać o wydarzeniach dnia codziennego i wspólnie ustalać zasady panujące w mieście. 

Kindermiasto Zgorlitz 2021 potrwa jeszcze do czwartku 26.08.2021 r. (z wyłączeniem soboty 21.08 oraz niedzieli 22.08). W tym roku projekt odbywa się na terenie byłej hali sportowej Hirschwinkelturnhalle (Am Hirschwinkel 16, 02826 Görlitz) w godzinach od 9:00 do 16:00. 

Nowe zawody w KIMI

Oprócz wielu znanych zawodów takich jak stolarstwo czy bankowość, są też takie, które w tym roku oferujemy po raz pierwszy. Na przykład pierwszy raz istnieje możliwość pracy w Urzędzie Ochrony Środowiska KIMI czy skorzystania z oazy relaksu, lub uczestnictwa w kursie sportowym Aikido. 

Dorośli goście w KIMI

Do Kindermiasta zapraszamy każdego dnia około 200 dzieci. Dbamy przy tym o możliwie równy podział niemiecko- i polskojęzycznych uczestników. Pozostało nam jeszcze kilka wolnych miejsc na drugi tydzień Kindermiasta. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do Pauline Voigt na adres info@kindermiasto.eu

Informacja prasowa i foto: MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN e.V

                                                                                       

Skip to content