Ruszyły zapisy do projektu Worcation 2019!

Worcation to projekt dla młodych ludzi, którzy chcą sensownie spędzić wakacje. Jest to miks atrakcji, połączony z edukacją, historią i współpracą w grupach międzynarodowych.

Meetingpoint Music Messiaen zaprasza do udziału w projekcie WORCATION, który został nagrodzony Europejską Nagrodą dla Młodzieży im. Karola Wielkiego odbędzie się w tym roku od 27 lipca -10 sierpnia.

WORCATION to dwutygodniowe międzynarodowe spotkanie młodzieży o charakterze workcampu. Uczestnicy mieszkają razem i biorą udział w różnych warsztatach. Dotyczą one drugiej wojny światowej na przykładzie poszczególnych jeńców wojennych Stalagu VIII A, którzy byli w niewoli w mieście Görlitz-Zgorzelec podczas drugiej wojny światowej.

Dzisiaj obóz jenieckich jest miejscem pamięci i edukacji dla ludzi z całego świata. Znajduje się w Görlitz-Zgorzelec, Polsko-niemieckiej granicy miasta.

Warsztaty odbędą się na terenie byłego obozu jenieckiego Stalag VIII A. Wspólnie z profesjonalnym archeologiem uczestnicy będą odkrywać części terenu i będą mieli możliwość odkrycia oryginalnych artefaktów z czasów II wojny światowej, a następnie skatalogowania ich we właściwy sposób. Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się również kwestionować i interpretować fakty historyczne. Obejmuje to analizę zdjęć, danych i dokumentów.

Projekt Worcation jest dla młodych dorosłych w wieku 16-26 lat z Niemiec, Polski, Republiki Czeskiej, Włoch, Ukrainy i Francji. Uczestnicy powinni być w stanie porozumieć się w języku angielskim.

Koszt uczestnictwa wynosi 100,00 € (w tym zapewnione 2-tygodniowe zakwaterowanie, pełne wyżywienie oraz program towarzyszący). Koszty podróży ponoszą uczestnicy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.meetingpoint-music-messiaen.net lub bezpośrednio się zapisać pod linkiem https://forms.gle/eQ9zBGTdkDer2Jd88

Skip to content