Paraolimpiada w Tokio: Piotr Kosewicz wywalczył złoto!

Stało się! Piotr Kosewicz spełnił swoje największe sportowe marzenie! Zdobył złoty medal olimpijski. Jego dysk poszybował za granicę 20 m! 

Przypomnijmy, że koronna dyscyplina naszego Mistrza to rzut dyskiem w kategorii F52. To kategoria, w której zawodnicy oddają rzuty na siedzącą ze specjalnego siedziska. W niedzielnym turnieju zobaczyliśmy trzech reprezentantów Polski: Piotra Kosewicza (WZSN Start Wrocław), Rafała Rockiego (IKS Atak Elbląg) i Roberta Jachimowicza (SSN Start Koszalin). 

Piotr Kosewicz swoim drugim rzutem zapewnił sobie pierwszą pozycję i utrzymał ją do końca konkursu, choć nie obyło się bez nerwów, gdyż rywale byli bardzo blisko.

Te wyniki, które rzucaliśmy nie były szczególne, wcale bym nie powiedział przed konkursem, że wystarczą na złoty medal. Tutaj naprawdę nie ma jednak noszenia – powietrze nie dało dyskowi się rozwinąć –podsumowywał P.  Kosewicz po zakończony konkursie. Dlatego te moje rzuty, mimo że nie tak długie, były perfekcyjnie technicznie zrobione. Reszta nie dała rady. Jeszcze do mnie nie dotarło, że jestem mistrzem paraolimpijskim. Ja nie mam 20 lat, dlatego może inaczej i spokojniej to przeżywam, ale ja tu przyjechałem zdobyć medal. Byłem świadomy, że muszę to zrobić. Nieważne, jaki kolor, szczerze przyznam, że celowałem w brązowy – a złoto, no Bóg mi to jakoś dał, chyba wymodliłem modlitwą do św. Józefa, patrona mojej parafii.

Złoty medal olimpijski sprawił, że imię i nazwisko Naszego Mistrza zapisało się złotymi zgłoskami w historii Zawidowa! 

W niedzielne południe, kiedy Piotr spełnił swoje życiowe marzenie, mieszkańcy Zawidowa zgromadzeni w Parku Miejskim, odśpiewali Piotrkowi i jego trenerce Małgorzacie Niedźwieckiej głośne 100 lat. Odśpiewane gratulacje popłynęły do Piotrka i Małgorzaty online.

Jeszcze raz serdeczne gratulacje od dumnych Mieszkańców! 

O wyniku Piotrka, a także o jego trenerce M. Niedźwieckiej możemy poczytać na portalach ogólnopolskich:

Nauczycielka na medal. To ona przygotowała Piotra Kosewicza do sięgnięcia po złoto

Kolejne złoto dla Polski! Piotr Kosewicz mistrzem w rzucie dyskiem

Skip to content