Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w zawidowskiej podstawówce

W środę, 29 września br. w całej Polsce obchodzony był Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji najmłodsi uczniowie SP w Zawidowie wysłuchali opowiastki pt. „Dzieci z ulicy Księżycowej”, którą odczytał im burmistrz Robert Łężny. 

Wiecie, dlaczego czytanie książek jest fajne? – pytał małych słuchaczy gospodarz miasta? Dlatego, że poprawia waszą pamięć i koncentrację, dzięki temu lepiej się uczycie i poznajcie nowe słowa. Książki mają jeszcze jedną, wielką zaletę, nie potrzebujecie do nich ładowarki, bo stale są gotowe do „użycia” i nie zawieszają się jak tablet czy komputer – wyjaśniał dzieciom burmistrz Robert Łężny. 

– Dorośli powinni czytać głośno dzieciom przez 20 minut dziennie, nawet wtedy, gdy dzieci świetnie radzą sobie z czytaniem. Czytanie otwiera dostęp do wiedzy i rozwija wyobraźnię – przekonywała Monika Kapszewicz, jedna z inicjatorek głośnego czytania w SP w Zawidowie.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, to święto ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001roku. Data związana jest z urodzinami Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Skip to content