Zawidowski finał WOŚP 2022. Ile zebrano?

Za nami 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał odbył się 30 stycznia w Ośrodku Kultury w Zawidowie. Mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych i pandemii mieszkańcy zebrali imponującą kwotę! I jest to drugi najlepszy wynik w historii wszyskich zawidowskich edycji!

Bez maseczek, z koncertami na żywo i tradycyjnym światełkiem do nieba. Tak miał wyglądać wymarzony 30. jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niestety plany wszystkich sztabów w Polsce pokrzyżowała nie tylko pandemia, ale i fatalna pogoda. 

W Zawidowie od rana 40 wolontariuszy dzielnie zbierało datki do puszek, i jak podkreślali – nie była to łatwa kwesta, bo zadanie utrudniało przenikliwe zimno, opady deszczu i silne podmuchy wiatru. 

Ze względu na fatalną aurę swoje plany musiał zmienić także zawidowski sztab. Od godziny 15.00 miała ruszyć plenerowa licytacja fantów w orkiestrowym namiocie przy ulicy Zgorzeleckiej. Silne podmuchy wiatru i opady zmusiły Ośrodek Kultury do rezygnacji z tego pomysłu. Zawidowski finał odbył się więc w siedzibie Ośrodka. 

Tam można było kupić ciekawe fanty, zjeść domowe ciasto i wziąć udział udział w licytacji przedmiotów wystawionych na wośpową aukcję.

Najwyższe kwoty mieszkańcy zaproponowali za zawidowskie złote serduszko – 3500 zł, ręcznie uszytą laleczkę anioła od pani Dagmary Kierzek – 1600 zł oraz ręcznie malowany talerz od zawidowskiego magistratu – 900 zł. 

Wczoraj późnym wieczorem Ośrodek Kultury w Zawidowie opublikował na swoim fanpage ogólną kwotę, jaką udało się zebrać ze wszystkich aukcji, kwesty ulicznej, sprzedaży fantów oraz dwóch charytatywnych imprez sportowych. Od mieszkańców Zawidowa na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpłynie dokładnie kwota 38 408,72 zł! Co jest nie lada wyczynem ze względu na wszystkie trudności, jakie towarzyszyły zbiórce. Podkreślmy, że jest to drugi najlepszy wynik w historii wszyskich zawidowskich edycji!

W imieniu zawidowskiego sztabu dziękujemy wszystkim Mieszkańcom, którzy sprawili że ten wynik jest imponujący! Macie wielkie serca i niebywały gest! Wasze wsparcie jest wręcz nieocenione!

Dotychczas zawidowski sztab zebrał na cele Wielkiej Orkiestry około 300 tysięcy złotych.

W tym roku Orkiestra zagrała pod hasłem „Przejrzyj na oczy”, zbierając pieniądze na okulistykę dziecięcą. Fundacja planuje zakup specjalistycznego sprzętu, w tym oftalmoskopów do badania dna oka, lamp szczelinowych do diagnostyki przedniego odcinka oka czy tonometrów do pomiaru ciśnienia śródgałkowego. WOŚP chce również uruchomić pierwsze w Polsce centrum symulacji operacji okulistycznych.

Skip to content