SP w Zawidowie prowadzi zbiórkę dla ukraińskich dzieci

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zawidowie oraz Rada Rodziców zapraszają do włączenia się w długoterminową zbiórkę artykułów szkolnych i papierniczych na rzecz dzieci poszkodowanych podczas działań wojennych na Ukrainie.

Zawidowska podstawówka pomaga dzieciom poszkodowanym podczas działań wojennych na Ukrainie, które przebywają już w naszym regionie.

Potrzebne są między innymi: długopisy, kredki, farby, zeszyty, bloki rysunkowe, notatniki, kolorowanki dla dzieci uchodźców przebywających w naszym regionie.

Osoby zainteresowane włączeniem się w zbiórkę mogą przynosić dary do biblioteki szkolnej w Szkole Podstawowej im. B. Chrobrego w Zawidowie w godzinach 7:30 – 15:00.

Dodatkowo przypominamy, że 2 marca br. ruszyła miejska zbiórka darów na rzecz uchodźców, która trwa bezterminowo. Dary można przynosić do Ośrodka Kultury w Zawidowie w godzinach od 10.00 do 17.00 w dni robocze, od poniedziałku do piątku.

Miejska zbiórka. Co zbieramy?

  • Odzież i okrycie: koce zwykłe i termiczne, śpiwory, materace, podkładki pod materace do spania z wodoodpornej folii aluminiowej, ciepłe kurtki, płaszcze przeciwdeszczowe. 
  • Środki higieny i czystości (wyłącznie): płyny do kąpieli, dezodoranty, pasty do zębów, bielizna damska, podpaski, pampersy, pieluchy dla dorosłych, ręczniki (w tym zmikrofibry), worki na śmieci, środki dezynfekujące, maski filtrujące lub jednorazowe. 
  • Żywność (wyłącznie:) żywność do szybkiego przygotowania (instant), batony energetyczne, bakalie, orzechy, konserwy. 
  • Środki medyczne (wyłącznie): zestawy pierwszej pomocy, bandaże. Nie zbieramy leków. Te zgodnie z wytycznymi wojewody dolnośląskiego są wyłączone ze zbiórek organizowanych na rzecz Ukrainy. Dostawę leków przejęły agencje rządowe.

Inne: oświetlenia (w tym latarki), duża ilość baterii i power banków, zapałki, świece.

Skip to content