Ludzie, którzy niosą dobro – przed nami 10. jubileuszowa akcja charytatywna „Motyle”

Znają Państwo Akcję Charytatywną „Motyle”? Jeśli nie, to z miłą chęcią zaprezentujemy Państwu jej inicjatorów oraz cel, jaki przyświeca temu wspaniałemu przedsięwzięciu. 

Od 10 lat pomysłodawcy Akcji Charytatywnej „Motyle” tj. głównie większość zgorzeleckich szkół, organizuje wspólny koncert charytatywny, na którym występuje zdolna młodzież z naszego powiatu. Zanim jednak dojdzie do samego koncertu, przez kilka miesięcy trwa zbiórka m.in. gadżetów, voucherów, rękodzieła etc., które licytowane są w trakcie trwania koncertu. Dochód z aukcji oraz dobrowolnych datków przeznaczony jest jest dla dzieci, pozostających pod opieką Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” przy szpitalu „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu.

W tym roku jednym z darczyńców jest także nasze miasto. Zawidów przekazał organizatorom akcji dwa unikatowe przedmioty: przepięknego anioła, którego autorką jest zawidowianka, Dagmara Kierzek oraz talerz ceramiczny, który na prośbę miasta namalowała Svitlana Alekseenko, ukraińska artystka, mieszkająca w Jeleniej Górze. 

Swoje rękodzieło zaprezentuje także Monika Kapszewicz, zawidowianka, której pasją jest szydełkowanie. Ulubione wzory pani Moniki to dekoracje okienne, autorskie łapacze snów, maskotki, czapki, szaliki, a ostatnio także breloki z włóczki.

Większość otrzymanych darów już teraz można zobaczyć na FB „Motyli”. 

Koncert odbędzie się 20 maja od 17.00 do 20.00 w MDK w Zgorzelcu. 

Tytułowe „Motyle” to symbol naszej akcji, albowiem cechuje je piękno, delikatność, wrażliwość, radość i wolność. Są także wyrazem zmartwychwstania i szczęścia – tłumaczy Bożena Blansjaar, jedna z organizatorek koncertu. 

„Motyle” w latach 2010-2019 zebrały kwotę 66.583,65 zł oraz 352 euro i 24 centy. W latach 2020/21 akcja charytatywna nie odbyła się z powodu pandemii. Mamy nadzieję, że przyłączą się Państwo do tej szlachetnej inicjatywy i wspólnie zbierzemy kwotę, która wesprze dzieci – pacjentów szpitala onkologicznego we Wrocławiu – zachęcają wszystkie osoby zaangażowane w akcję. 

Dowolne wpłaty można przekazać bezpośrednio na konto Fundacji: BANK MILLENIUM 97 1160 2202 0000 0000 9394 2103 wraz z dopiskiem: „Motyle 2022”

Autorka: Dagmara Kierzek
Skip to content