Fundacja PGE ponownie wspiera Zawidów 

Nowe ogrodzenie w przedszkolu i pomoce dydaktyczne, odświeżona świetlica w szkole, czy doposażenie strażaków w nowoczesny sprzęt, wszystko to dzięki Fundacji PGE, która ponownie udzieliła wsparcia finansowego zawidowskimi placówkom oświatowym oraz druhom z OSP. 

Trzy zawidowskie podmioty uzyskały darowizny od Fundacji PGE na realizację swoich zadań w zakresie bezpieczeństwa i edukacji. O pieniądze wnioskowała Ochotnicza Straż Pożarna a także Przedszkole Publiczne i Szkoła Podstawowa.  

Pierwszą z darowizn w kwocie 20 tysięcy złotych otrzymali zawidowscy strażacy. W ramach dotacji jednostka zamierza zakupić m.in. sygnalizatory bezruchu, tarcze do cięcia stali i betonu, lampy ostrzegawcze migające, drążki dielektyczne, a także całe zestawy do ratownictwa wodnego i wysokościowego. 

Kolejna darowizna tj. 40 tysięcy złotych, trafiła do Przedszkola Publicznego na wymianą ogrodzenia naokoło budynku, co w konsekwencji poprawi bezpieczeństwo dzieci. Na tym jednak nie koniec, bo za kolejne środki dotacyjne tj. 20 tysięcy zł przedszkole doposaży salę zabaw i pokoik dydaktyczno- terapeutyczny w zabawki, pomoce dydaktyczne oraz akcesoria do zabaw ruchowych.

Z hojności Fundacji skorzystała także Szkoła Podstawowa w Zawidowie, która otrzymała 40 tysięcy złotych na remont i doposażenie świetlicy. Projekt szkolny zakłada remont całego pomieszczenia, od gładzi, po malowanie aż do wymiany elektryki. Dodatkowo SP zakupi do dziecięcej bawialni nowe meble (szafki, stoły, krzesła), gry, maty ruchowe, tablice i zabawki edukacyjne.

logo spółki
Logo Fundacji
Skip to content