Ostatnie miesiące na wykorzystanie rządowego wsparcia turystycznego

Minęła połowa wakacji, podczas których Polskie rodziny już po raz trzeci mogą skorzystać z bonu turystycznego. Można nim opłacić nie tylko hotel, ale także inne atrakcje w trakcie wypoczynku.

W ciągu dwóch lat rządowego wsparcia, jak podaje ZUS, Polacy aktywowali ponad 3,5 miliona bonów.

Kwota zrealizowanych płatności bonem sięga obecnie 2,4 miliarda, ale warto pamiętać, że ciągle około 750 tysięcy bonów pozostaje nieaktywowana, a część nie została zrealizowana w 100%. Z realizacją warto się pośpieszyć, bo ich ważność upływa 30 września – przekonuje Sebastian Szczurek rzecznik oddziału Zakładu Usług Społecznych w Opolu, który dodaje, że spora część z tej kwoty trafiła na Dolny Śląsk. – Na terenie Dolnego Śląska za wypoczynek rozliczono się w formie bonu na kwotę ponad 192 milionów złotych i w skali 16 polskich województw był to 4 wyniki.

Sierpień i wrzesień będą ostatnimi miesiącami, podczas których skorzystać będzie można z rządowego wsparcia. Z bonu skorzystać można tylko do 30 września. Po tej dacie pieniądze przepadną, a jest ich sporo, bo do wykorzystania w kasie pozostało jeszcze grubo ponad miliard złotych.

Tekst: Polskie Radio Wrocław, www.radiowroclaw.pl

Skip to content