Bon turystyczny – nie wszyscy dolnoślązacy skorzystali z wakacyjnego dodatku 

Nie wszyscy mieszkańcy Dolnego Śląska wykorzystali bon turystyczny, czyli 500 złotych na dziecko, którym można sfinansować pobyt pociechy na „zielonej szkole”, kolonii, wycieczce czy obozie. –  A szkoda, bo to wygody i popularny środek płatniczy – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Bon turystyczny ważny jest do 30 września 2022r.

Rodzinne wakacje nad Bałtykiem albo w malowniczych Tatrach? Weekendowy wypad z dzieciakami nad jezioro lub do wybranego miasta? A może – uwielbiany przez najmłodszych – wypoczynek na urokliwej polskiej wsi, pełen niecodziennych atrakcji? Nasz kraj stwarza nieograniczone możliwości do familijnego wypoczynku i zwiedzania.

Jednak – jak informuje UMWD nie wszyscy dolnoślązacy, uprawnieni do tego środka płatniczego, aktywowali lub wykorzystali przysługujący im bon. Liczba osób uprawnionych do skorzystania z tego rodzaju dodatku do marca 2022 wynosiła 324 074, a łączna kwota niewykorzystanych bonów opiewa na 261 576 500 złotych.

Oferta Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów, Dolnośląska Organizacja Turystyczna za pośrednictwem portalu www.dolnyslask.travel.pl umożliwia skorzystanie z ofert turystycznych łączących noclegi wraz z atrakcjami, które dają szereg możliwości spędzenia czasu w ciekawy sposób. Strona ta skupia ponad 1 000 różnych ofert turystycznych, przygotowanych na podstawie propozycji dolnośląskich biur podróży, lokalnych przewodników, hotelarzy, restauratorów i innych przedstawicieli branży. 

Oferty kierowane są przede wszystkim do rodzin z dziećmi, dzięki czemu można je zrealizować, wykorzystując bon turystyczny, którego ważność została wydłużona do końca września 2022 roku. 

Jak aktywować bon?

Bon turystyczny można aktywować na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Rodzic lub opiekun dziecka do 18. roku po potwierdzeniu swoich danych otrzymuje na PUE indywidualny kod płatności, który podaje podmiotowi turystycznemu podczas dokonywania transakcji. Wówczas na telefon komórkowy rodzica przychodzi sms z jednorazowym kodem autoryzacyjnym potwierdzającym płatność bonem. Bonem turystycznym można płacić wielokrotnie aż do wyczerpania jego kwoty. Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Skip to content