Zawidów 2022. Tak bawiliśmy się na Święcie Miasta!

W minioną sobotę (13.08) bawiliśmy się na największej miejskiej imprezie plenerowej pn. „Święto Miasta, Zawidów 2022.” Były koncerty na żywo, występy lokalnych artystów, zabawa taneczna do białego rana, quiz miejski i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych.

Tegoroczne Święto Miasta odbyło się tradycyjnie w Parku im. Jakuba Bőhme. Imprezę uroczyście otworzyli: burmistrz miasta, Robert Łężny i dyrektor Ośrodka Kultury w Zawidowie, Konrad Tkaczyk. Towarzyszył im konferansjer Janusz Pawul.

Oficjalne otwarcie poprzedził występ lokalnych artystów. Na scenie zaprezentowały się niezawodne „Jarzębiny” z wiązanką folkowych szlagierów.

O godzinie 18.00 na scenie pojawił się zespół „KTO”, grający alternatywnego rocka. Młodzi i zdolni chłopcy z Wrocławia zaprezentowali zawidowskiej publiczności własne kompozycje.  Było dużo luzu, doświadczenia scenicznego, a także ciekawe teksty utworów i mocne gitarowe riffy, energetycznie unoszące się nad Parkiem im. Jakuba Bőhme. 

Następnie na placu pod sceną w kilku odsłonach swoje wdzięki oraz kunszt taneczny zaprezentowały dziewczęta z grupy „INNA SHOW” – Cheerleaders Zgorzelec

Gwiazdą wieczoru był bluesowo – rockowy zespół „SALEN”. Fantastyczny, ponad półtoragodzinny występ tylko potwierdził, że jest to najlepsza grupa w Polsce wykonująca repertuar legendarnej już formacji „Dżem”. Mocny, charakterystyczny głos solisty i pełne brzmienie instrumentów oraz nieśmiertelne hity to był przepis na sukces. 

Sobotni festyn, który równie dobrze można nazwać rodzinnym, przyniósł także wiele atrakcji dla najmłodszych. Tradycyjnie wielkie emocje wśród dzieci wzbudzał dmuchany plac zabaw i zjeżdżalnia, a także karuzele i ścianka wspinaczkowa. Sporo pracy mieli także zawidowscy harcerze, którzy przygotowali najmłodszym różnorodne gry i zabawy. 

Kolejną niespodziankę przygotowali dzieciakom także strażacy z OSP Zawidów, którzy zorganizowali zabawy przy użyciu sprzętu strażackiego.

Wieczorny zmrok rozświetlił pokaz tańca ognia grupy „PROTOTYPE” z Lubania. Była to nowość tegorocznych obchodów Święta Miasta. Szalone pomysły i oryginalne podejście stworzyło niezapomniane i spektakularne show!

Sobotni wieczór to także wyczekana dyskoteka pod gwiazdami. Do wspólnej zabawy pod chmurką zaprosił mieszkańców „DJ PABLO”. Dyskotekowe kawałki profesjonalne oświetlenie sceny i przyjazny klimat imprezy sprawiły, że mieszkańcy pozostali na parkiecie do białego rana. Za konsolą zadebiutowała również zawidowianka „MAGI”. 

Organizatorem Święta Miasta był Burmistrz Miasta oraz Ośrodek Kultury w Zawidowie.

Sponsorem generalnym tegorocznego Święta Miasta była PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Imprezę dofinansowały także firmy: C3, Twargum, Autoklinika, Qrka Wodna.

Burmistrz Miasta Zawidów, Robert Łężny, składa wielkie podziękowania głównemu sponsorowi imprezy PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Ogromnie dziękuję także wszystkim pracownikom Ośrodka Kultury w Zawidowie za profesjonalną, pełną zaangażowania pracę i trud włożony w organizację tego przedsięwzięcia. Serdeczne dziękuje także wszystkim zawidowskim organizacjom i wolontariuszom, którzy nie szczędzili sił, aby ten dzień uczynić wyjątkowym!

Logo sponsora generalnego
Skip to content