Zabrzmiał pierwszy dzwonek – dzieci wróciły do szkoły  

Koniec wakacyjnej laby. Po dwumiesięcznej przerwie zawidowscy uczniowie powrócili do szkolnych ławek. Uczniów powitali nauczyciele, dyrekcja i burmistrz miasta.

Nowy rok szkolny 2022/2023 zainaugurował uroczysty apel, który tradycyjnie odbył się w sali sportowej im. Marianny i Władysława Margasów.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał dyrektor SP Krzysztof Mach, który przywitał uczniów, rodziców i wszystkich pracowników placówki oświatowej. Dyrektor życzył uczniom wielu sukcesów szkolnych i radości ze zdobywania wiedzy. 

– Matematyka pomaga nam zrozumieć i opisać świat, geografia ukazuje jego piękno, a historia uczy, że warto szanować teraźniejszość. – Mam nadzieję, że z każdej lekcji wyniesiecie to, co najważniejsze i zdobytą wiedzę będziecie skutecznie wykorzystywać w życiu codziennym ­– podkreślał w swoim wystąpieniu burmistrz Robert Łężny

Po uroczystym apelu uczniowie udali się wraz z wychowawcami do swoich klas, aby przywitać się i omówić sprawy organizacyjne.

Rozpoczęty właśnie rok szkolny 2022/23 potrwa do 23 czerwca 2023 roku i będzie miał 110 dni wolnych od nauki. 

Wszystkim dzieciom życzymy fantastycznych wyników w nauce, samych ciekawych lekcji i wielu przyjaźni. Natomiast nauczycielom i pracownikom oświaty spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i szacunek otoczenia.

Specjalnych życzeń nie może zabraknąć również dla najmłodszych uczniów, którzy nieśmiało wkroczyli w szkolne progi. Dla Was niech ten czas okaże się wielką przygodą, pełną niespodzianek i miłych wrażeń. 

Skip to content