„Kwitnąca szkoła” – zawidowska podstawówka powalczy w konkursie  

SP w Zawidowie bierze udział w konkursie pn. „Kwitnąca szkoła”, którego celem jest promowanie polskich lokalnych tradycji oraz kultury. Do wygrania są jabłonie, które ozdobią i ożywią przestrzeń publiczną. Co trzeba zrobić, aby otrzymać te aromatyczne drzewka? Wytypować zasłużoną postać związaną z naszą małą ojczyzną, której imię będzie nosiło drzewko posadzone na szkolnym dziedzińcu. Zapraszamy mieszkańców do typowania swoich kandydatów. 

Zawidowska podstawówka zgłosiła się do konkursu pn. „Kwitnąca szkoła”, którego celem jest promowanie polskich lokalnych tradycji oraz kultury.

Organizatorem konkursu jest Fundacja State of Poland, która od dwóch lat organizuje akcje i festiwale promujące polskie jabłka i jabłonie. „Chcemy rozsławić zdrową, kolorową, smaczną, aromatyczną, jabłkową Polskę a zarazem polepszyć przestrzeń publiczną pięknymi drzewami, wpisując się w ekologiczną tendencję sadzenia drzew oraz angażowania lokalnej społeczności do działania na rzecz ich wspólnoty” – podkreślają organizatorzy.  

CO TRZEBA ZROBIĆ, ABY WYGRAĆ JABŁONIE OZDOBNE?
Należy wytypować zasłużoną postać związaną z naszą małą ojczyzną, której imię będzie nosiło drzewko posadzone na szkolnym dziedzińcu

Zachęcamy mieszkańców do przekazania informacji o postaci, którą chcielibyście w ten sposób uhonorowaćmówi koordynatorka akcji Monika Kapszewicz z SP w Zawidowie.

Pomysły z krótkim opisem (imię i nazwisko osoby wraz z krótkim uzasadnieniem) należy przesyłać na adres biblioteka@szkola.zawidow.eu do dnia 18.11.2022r. do godz. 9:00.

Na pytania związane z konkursem odpowiada Monika Kapszewicz.

https://jablonki.com/kwitnaca-szkola

Skip to content