Zawidowska oświata poszerzy swoje księgozbiory 

Nowe książki pojawią się na półkach w szkole i przedszkolu. Będą publikacje dla maluchów, które dopiero zaczynają przygodę z czytaniem i dla tych, którzy literaturę pochłaniają całymi tomami. Wszystko za sprawą dotacji, którą miasto pozyskało z Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa. 

Sporo nowości książkowych pojawi się w bibliotece szkolnej, która obecnie posiada 11 428 woluminów. A będzie ich jeszcze więcej, ponieważ miasto pozyskało na ten cel dotację w kwocie 12 000 zł. Poza zakupem kolejnych egzemplarzy w bibliotece powstanie także kącik czytelniczo- relaksacyjny z odpowiednimi wyposażeniem i oświetleniem, które pozwoli dzieciom na odpoczynek przy ulubionej literaturze. W ramach dotacji szkoła zakupi również książki na nowoczesnych nośnikach.

W ramach propagowania czytelnictwa szkoła zaplanowała także szereg akcji: „Narodowe Czytanie”, „Dzień Głośnego Czytania”, „Pasowanie na czytelnika” „Mała książka-wielki człowiek” „Czytam sobie i czytam Tobie”, „Bookcrossing – Święto Uwalniania Książek”, „Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek” oraz spotkania i warsztaty z twórcami literatury dla dzieci i młodzieży. Nie zabraknie także konkursów czytelniczych i prac plastycznych związanych z literaturą.

Środki na zakup nowości książkowych w kwocie 2400 zł otrzymało także Przedszkole Publiczne w Zawidowie. W każdej sali, o czym nie wszyscy wiedzą, znajdują się tzw. „Kąciki książki” – to pierwsze miejsca, w którym buduje się przyjaźń malucha z książkami poprzez oglądanie ilustracji i odkrywanie kształtów.  Przedszkolne „Kąciki książki” również zostaną wzbogacone o nowe publikacje bajkowo-czytelnicze.

Promowanie czytelnictwa wśród zawidowskich przedszkolaków odbywa się dzięki organizacji różnych akcji np. spotkań z rodzicami i dziadkami, którzy czytają dzieciom bajeczki. Odbywają się także cyklicznie przeglądy recytatorskie i konkursy plastyczne np.  „Moja ulubiona bajka”.  

Nowe księgozbiory zakupione zostaną z Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa. Priorytet 3 – Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Skip to content