Fundacja PGE doposażyła auto zawidowskich strażaków 

Nowe prądownice, detektory prądu, butle, gaśnice etc. to sprzęt, który doposaży nowy wóz strażacki zawidowskich druhów. Profesjonalny sprzęt udało im się kupić dzięki wsparciu Fundacji PGE. To nie pierwszy raz, gdy fundacja pomaga OSP Zawidów. 

Dzięki wcześniejszej dotacji jednostka zakupiła m.in. sygnalizatory bezruchu, tarcze do cięcia stali i betonu, lampy ostrzegawcze migające, drążki dielektyczne, a także całe zestawy do ratownictwa wodnego i wysokościowego. 

Kolejna darowizna pomogła strażakom zadbać o profesjonale wyposażenie nowego wozu ratowniczo-gaśniczego. Za kwotę 20 tysięcy złotych strażacy zakupili m.in. prądownicę Rosenbauer turbo, prądownicę, detektor prądu przemiennego, motopompę pływającą NIAGARA, gaśnicę śniegową i wiele innego sprzętu, który jest niezbędny w walce katastrofami ekologicznymi, pożarami, powodziami i wypadkami komunikacyjnymi.

Zawidowską jednostkę operacyjno-techniczną tworzy 18 przeszkolonych druhów, którzy uczestniczą w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych na terenie własnej gminy oraz w skali całego powiatu.

logo spółki
Logo fundacji

Skip to content