Uczniowie mają już wakacje! Tak wglądało zakończenie roku szkolnego w Zawidowie

W miniony piątek, 23 czerwca br. uczniowie odebrali świadectwa i mają już dwa miesiące wakacyjnej laby.  W Zawidowie zakończenie roku szkolnego odbyło się w sali sportowej i miało niezwykle uroczysty charakter. Były nagrody dla najlepszych uczniów, gratulacje i podziękowania dla rodziców, wzruszające pożegnania z nauczycielami odchodzącymi na emeryturę oraz samym dyrektorem szkoły, Krzysztofem Machem, który po 5 latach zakończył swoją współpracę ze Szkołą. 

Świadectwo w ręku i wreszcie można zacząć upragnione wakacje! W Szkole Podstawowej w Zawidowie świadectwa odebrało w tym roku 271 uczniów. Najlepsi w nauce otrzymali nagrody Burmistrza Miasta oraz stypendia samorządowe.

W tym roku nagrodę Burmistrza Miasta za najwyższą średnią ocen uzyskały:  

  • Dominia Radzik: średnia 5,28,
  • Julia Prokop: średnia: 5,5. 

Podniosłym punktem uroczystości było pożegnanie absolwentów. Ośmioletnią naukę w zawidowskiej placówce uczniowie uczcili klasycznym polonezem. Zgodnie ze szkolnym ceremoniałem i na znak szacunku absolwenci pokłonili się przed symbolem szkoły – sztandarem „Bolesława Chrobrego”, patrona Szkoły Podstawowej. 

Przed sztandarem pokłonili się także nauczyciele odchodzący na emeryturę: Małgorzata Niedźwiecka, Dominika Kudra, Elżbieta Borowska-Delega oraz Janusz Antoniak.  Zasłużonych nauczycieli i wieloletnich pracowników szkoły żegnali: Dyrektor SP Krzysztof Mach oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Wzruszenie malowało się na twarzach nie tylko kadry pedagogicznej ale i uczniów, którzy na znak wdzięczności powstali z miejsc i każdemu z pedagogów podarowali gromkie brawa. 

Z zawidowską podstawówką rozstali się jednak nie tylko nauczyciele odchodzący na emeryturę, ale i dyrektor placówki, Krzysztof Mach. Za owocną pracę na rzecz szkoły K. Machowi dziękował burmistrz Robert Łężny oraz Rada Rodziców.

Kolejny rok szkolny odbędzie się nie pierwszego a czwartego września. 

Wakacje 2023 oficjalnie można uznać za otwarte. Teraz uczniowie mogą planować wakacyjne wojaże! Życzymy wszystkim bezpiecznego, wakacyjnego wypoczynku!

Skip to content