Dotacje z programów „Czyste Powietrze” i „Ciepłe Mieszkanie”. Gdzie uzyskać informacje?

Przypominamy Mieszkańcom, że w Ośrodku Kultury w Zawidowie działa punkt konsultacyjny – informacyjny programów „Czyste Powietrze” i „Ciepłe Mieszkanie” (I piętro). Czynny jest w każdy poniedziałek w godzinach 9:00 – 17:00. 

W punkcie konsultacyjnym można uzyskać informację na temat obu programów, doradca pomaga także złożyć wniosek o dofinansowanie oraz oferuje pomoc w rozliczeniu inwestycji.

Program „Czyste Powietrze” skierowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych. Pozwala na wymianę źródła ciepła z węglowego na bardziej ekologiczne oraz na kompleksową termomodernizację domu. Program cieszy się coraz większym zainteresowaniem dzięki zmianom, które rząd wprowadził w styczniu tego roku. Umożliwiają one skorzystanie z dotacji nawet do 136 200 złotych na remont i termomodernizację domu.

Adresatami programu „Ciepłe Mieszkanie” są właściciele mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Program ma zachęcać zawidowian do wymiany starych pieców (stałopalnych źródeł ciepła) na nowe, ekologicznie źródła ciepła oraz do działań dodatkowych np. do wymiany okien i drzwi zewnętrznych. Zachętą jest dofinansowanie.

Inwestycje mogą być jednak rozpoczęte nie wcześniej niż od dnia podpisania umowy o dofinansowanie z gminą Zawidów.

Numer kontaktowy do doradcy: 784 737 516

Skip to content