W zawidowskiej SP ważna uroczystość – pasowanie na „ucznia”

W piątkowy poranek 27. października br. dwie klasy ze Szkoły Podstawowej w Zawidowie oficjalnie zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej. Aktu pasowania na ucznia dokonała dyrektor SP Joanna Łuczko.

Dzisiaj zawidowska szkoła była miejscem wyjątkowego wydarzenia, które na zawsze pozostanie w pamięci najmłodszych mieszkańców i ich rodziców. 31 uczniów z klas pierwszych oficjalne dołączyło do szkolnej braci. 

To uroczyste wydarzenie rozpoczęło się wczesnym rankiem, gdy uczniowie w pięknych strojach zebrali się w auli szkoły. Uśmiechy i radość – to wszystko towarzyszyło im w tym szczególnym dniu.

Pani Dyrektor podzieliła się inspirującymi słowami o roli edukacji i nauczycieli w życiu dzieci. Pan Burmistrz również nie pozostał w tyle i zachęcił pociechy do zdobywania wiedzy, szanowania nauczycieli i kolegów oraz bycia dobrymi obywatelami.

Zanim doszło do pasowania dzieci zaprezentowały program artystyczny, nad który wytrwale pracowały już od kilku tygodni.

Najważniejszym momentem była oczywiście uroczysta przysięga pierwszoklasistów. Dzieci stanęły przed rodzicami i wszystkimi gośćmi, by z całym zaangażowaniem powtórzyć słowa ślubowania, obiecując być wzorowymi uczniami. Potem nastąpił akt pasowania – oczywiście za pomocą symbolicznego ołówka. 

Po emocjonującym ślubowaniu i pasowaniu każdy z uczniów otrzymał od Burmistrza Miasta sympatyczne upominki, a od Pani dyrektor pamiątkowe dyplom.

Serdecznie gratulujemy naszym pierwszoklasistom i życzymy im wspaniałej przygody w świecie nauki! 

Skip to content