Przed nami II tura wyborów samorządowych w Zawidowie. Tym razem jeden na jeden 

W niedzielę, 21 kwietnia, odbędzie się druga tura wyborów samorządowych, która będzie pojedynkiem jeden na jeden między kandydatami, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w pierwszej turze, która odbyła się 7 kwietnia.

W pierwszej turze wyborów zawidowianie i zawidowianki wybierali swoich przedstawicieli. Frekwencja w mieście wyniosła 55,35%. W wyborach samorządowych na burmistrza miasta startowało trzech kandydatów. Do drugiej tury przeszli: ubiegający się o reelekcję Robert Łężny z KWW Zmieniamy Zawidów (46,25%) i Konrad Tkaczyk z KWW Konrada Tkaczyka (43,07%).

W niedzielę, 21 kwietnia, ci dwaj kandydaci zmierzą się podczas II tury wyborów na burmistrza miasta Zawidów.

Tego dnia lokale wyborcze otwarte będą w godz. 7.00-21.00. W Zawidowie głosowanie odbędzie się – jak poprzednio – w 2 lokalach wyborczych (gdzie, głosujecie znajdziecie pod tym linkiem)

Co trzeba wziąć ze sobą na głosowanie?

Co należy zabrać ze sobą na głosowanie? Do lokalu wyborczego należy zabrać dokument tożsamości ze zdjęciem. Osoby mające 18 lat, które nie zdążyły jeszcze odebrać dowodu osobistego, mogą posłużyć się legitymacją szkolną. Warto zaznaczyć, że nie jest konieczne posiadanie fizycznej wersji dokumentu, można skorzystać z usługi mTożsamość, dostępnej w aplikacji Ministerstwa Cyfryzacji – mObywatel.

Kampania wyborcza przed II turą wyborów kończy się na 24 godziny przed dniem ponownego głosowania.

Skip to content