„Pociągiem wokół Trójstyku”. Mamy materiał wideo z wydarzenia!

We wtorek, 9 kwietnia br. zawidowski dworzec PKP na 15 minut przeniósł się do lat 30. XX wieku za sprawą międzynarodowego projektu pn. „Pociągiem wokół Trójstyku”, który dłuższy postój miał w Zawidowie. Z tego wydarzenia powstało 10. Minutowy materiał wideo. Zobaczcie, co się działo na stacji w Zawidowie.

Pociąg osobowy relacji Liberec – Frýdlant – Görlitz to jednorazowy przejazd, który miał za zadnie sprawdzić jakość i czas podróżowania koleją w regionie przygranicznym. Pokazowy przejazd zorganizowali samorządowcy z Kraju Libereckiego, Województwa Dolnośląskiego i Wolnego Państwa Saksonia, i jak uzasadniali na konferencji prasowej, zamierzają walczyć o to by, połączyć trójstyk z kręgosłupem europejskich linii kolejowych.

W rozkładzie jazdy zaplanowano 15 minutowy postój na dworcu w Zawidowie, gdzie ruch pasażerski nie istnieje już od dawna…Ale od czego jest ludzka wyobraźnia? Na prośbę gospodarza Miasta pracownicy Urzędu oraz Ośrodka Kultury w Zawidowie stworzyli plan, który przewidywał powrót do przeszłości…głębokiej przeszłości, bo do lat 30. XX wieku…

Zobaczcie materiał wideo:

Skip to content