Oldboje nie szczędzili sił, by zdobyć Puchar Burmistrza Zawidowa

Przy upalnej pogodzie, w sobotę 29. czerwca na Stadionie Miejskim w Zawidowie odbył się Turniej Oldbojów o puchar Burmistrza Miasta Zawidów. Zawody zorganizowane były dla piłkarzy, którzy ukończyli 35 lat. W całym przedsięwzięciu wzięło udział sześć zespołów z różnych miejscowości. Zwycięski puchar pojechał do Bolesławca. Zespół BKS-u obronił ubiegłoroczny tytuł lidera.

W kolejnej edycji turnieju na płycie boiska spotkało się 6 zespołów. Obok gospodarzy z Zawidowa w turnieju zagrały drużyny z Bernstadt auf dem Eigen, Olszyny, Leśnej, Bolesławca i Zgorzelca.

Dojrzali, mający za sobą wiele lat rozgrywek zawodnicy, rywalizowali o Puchar Burmistrza Zawidowa. Zespół z Bolesławca obronił ubiegłoroczny tytułu zwycięzcy turnieju i ponownie zajął pierwsze miejsce, zgarniając puchar. Na kolejnych miejscach podium stanęli zawodnicy z Zawidowa oraz piłkarze z Olszyny. Ciut słabsze wyniki osiągnęli zdobywcy IV, V i VI miejsca czyli piłkarze z Leśnej, Zgorzelca (Rekreacja) oraz Bernstadt auf dem Eigen.

Turniej stał na wysokim poziomie a mecze były emocjonujące i zacięte. W tym wszystkim nie zabrakło jednak dobrej zabawy, wspaniałej atmosfery i mnóstwa humoru. Organizatorem turnieju był Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji w Zawidowie.

no images were found

Skip to content