Oficjalne powitanie Wicemistrza Świata w Zawidowie!

W środę, 13 listopada br. w Ośrodku Kultury w Zawidowie mieszkańcy powitali Piotra Kosewicza, srebrnego medalistę Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Dubaju. Był tort, gratulacje, kwiaty i  głośne 100 lat!

Piotr Kosewicz to ostatnio numer jeden w Zawidowie i aż numer dwa na Świecie! A to za sprawą swojego fenomenalnego występu na Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata, które odbyły się w Dubaju. Przypomnijmy, że koronna dyscyplina naszego lekkoatlety to rzut dyskiem (F52).

Bycie wicemistrzem świata to rewelacja. Blisko było do tego złota. Bałem się tego klimatu i to się sprawdziło. Nie mogłem tutaj oddychać, dlatego te rzuty nie były tak idealne jak na treningach – ocenił swój start Piotr Kosewicz.

Srebrny medal i tytuł wicemistrza świata to dla Piotra Kosewicza także nominacja do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w przyszłym roku w Tokio.

O medalu olimpijskim marzyłem od zawsze, to największe sportowe wyróżnienie, zawalczę o nie już za 10 miesięcy – mówił wczoraj P. Kosewicz, którego w sali widowiskowej Ośrodka Kultury powitali znajomi, przyjaciele, rodzina, radni, kibice oraz gospodarz Miasta.

Ale cóż to byłoby za powitanie bez tortu, lampki szampana i tradycyjnego sto lat! To wszystko czekało na Mistrza, podobnie jak gratulacje, kwiaty i mnóstwo szczerych i ciepłych słów.

Jeszcze raz gratulujemy naszemu Mistrzowi rzutów na miarę Tokio!

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Świata potrwają do 15 listopada. Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich przyjechało ponad 1400 zawodników ze 120 krajów świata, w tym 42 reprezentantów Polski.

Skip to content