Piotr Kosewicz z tytułem Mistrza Polski!

Od 30 czerwca do 2 lipca br. na stadionie lekkoatletycznym w Szczecinie rozegrane zostały 51. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski. W imprezie wystartowali wszyscy najlepsi paralekkoatleci z medalistami igrzysk paraolimpijskich na czele. Bezapelacyjnym zwycięzcą w rzucie dyskiem okazał się jeden z najbardziej utytułowanych lekkoatletów w Polsce i na Świecie – Piotr Kosewicz z Zawidowa. Serdecznie gratulujemy pierwszego miejsca na podium!

Z tytułem Mistrza Polski w rzucie dyskiem wrócił ze Szczecina Piotr Kosewicz. 

Start uważam za bardzo udany, odległość 20,23m bardzo cieszy, przede mną ostatnia prosta przed Mistrzostwami Świata. Dziękuję trenerce Małgorzacie Niedźwieckiej, a także mojej rodzinie żonie i synkowi, którzy zrobili mi niespodziankę i przyjechali w dniu zawodów, aby mi kibicować. Dziękuję kibicom i proszę trzymajcie za mnie kciuki 11 lipca. 

Oficjalnie miejsca na podium wyglądały następująco:

  1. Piotr Kosewicz – WZSN Start Wrocław – 20,23m
  2. Rafał Rocki – IKS Atak Elbląg – 18,02m
  3. Robert Jachimowicz – SSN Start Koszalin – 17,75m

Teraz czas na Mistrzostwa Świata, które rozpoczną się 8 lipca w Paryżu. Stawką, oprócz medali MŚ, są też miejsca na igrzyskach paralimpijskich w 2024 roku. Piotr powalczy o medal we wtorek 11 lipca. Początek o 18:00. 

Piotra Kosewicza wspiera Polska Grupa Energetyczna. 

Foto: Piotr Kosewicz/FB

Skip to content