Mikołaje z Zawidowa gotowi do świąt!

Zawidowscy harcerze, radni i urzędnicy prowadzili przez ostatnie 2 tygodnie zbiórkę słodyczy dla dzieci z powiatu zgorzeleckiego, które na co dzień przebywają w rodzinach zastępczych. Mieszkańcy Zawidowa nie szczędzili pieniędzy na zakup słodkich upominków dla maluchów. – Jesteśmy przekonani, że w tym roku Święty Mikołaj przyjdzie do każdego dziecka – mówią harcerze zadowoleni z efektów zbiórki.

Od kilku lat Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu z okazji Mikołajek organizuje zbiórkę słodyczy dla dzieci, które na co dzień wychowują się w rodzinach zastępczych. Ich sytuacja życiowa jest niezwykle trudna, brakuje im rodziców, naturalnego ciepła, miłości, a także swojego miejsca na ziemi. Dzięki rodzinom zastępczym mają szansę odzyskać w życiu równowagę i poczucie bezpieczeństwa.

W powiecie zgorzeleckim funkcjonuje 186 rodzin zastępczych spokrewnionych i niezawodowych, wychowujących ponad 250 dzieci. Dodatkowo w placówkach opiekuńczo – wychowawczych w całej Polsce przebywa obecnie 140 dzieci z naszego powiatu – mówi Renata Andrysz, dyrektor Renata Andrysz, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu.

Dla wszystkich dzieci przebywających w rodzinach zastępczych zgorzelecki PCPR organizuje rokrocznie bal mikołajkowy, na którym nie może zabraknąć oczywiście prezentów. W zbiórkę słodkich upominków do paczek angażują się różne instytucje oraz osoby prywatne. W Zawidowie zbiórkę prowadzili radni miejscy, którzy przekazali dzieciom kilkanaście kilogramów cukierków, harcerze z furą słodkich smakołyków oraz urzędnicy z kartonami czekoladowych rarytasów.

Jesteśmy przekonani, że w tym roku Święty Mikołaj przyjdzie do każdego dziecka – mówią harcerze z Zawidowa, zadowoleni z efektów zbiórki. Niech słodki uśmiech pozostanie na ich twarzach jak najdłużej. Przyłączamy się do życzeń! Zdrowia i spełnienia najskrytszych marzeń.

Skip to content