Nowe elementy małej architektury na rynku. Trwa montaż

Od wczoraj na rynku w Zawidowie trwa montaż obiektów małej architektury, takich jak ławki, kosze na śmieci oraz donice, w których posadzona zostanie zimozielona roślinność. Na zakup nowoczesnych „mebli miejskich” gmina otrzymała dwie darowizny od fundacji PGE. 

Od środy na rynku miejskim trwa montaż elementów małej architektury. Na płycie głównej rynku pojawiły się już pierwsze ławki z oparciem i kosze na śmieci, za chwilę dołączą do nich kolejne, solidne i estetyczne miejsca wypoczynku oraz donice, w których posadzona zostanie zimozielona roślinność. 

Elementy małej architektury zamontowane zostaną także przy ławce z aniołem. Tu również pojawią się donice z roślinnością oraz dwa nowoczesne siedziska. Nie zabraknie także stojaka na rowery i koszy na śmieci. 

Między latarniami, przy zatoce autobusowej stanie też niebawem wiata przystankowa, stylem nawiązująca do pozostałych elementów małej architektury. 

Wielu mieszkańców może zastanawiać fakt, dlaczego mała architektura montowana jest dopiero teraz – na jesień, a nie np. letnią porą, kiedy miejsca odpoczynku są najbardziej potrzebne. – Na ten fakt złożyły się dwie sprawy, pierwsza to taka, że decyzja o przyznaniu darowizny przyszła we wrześniu, a druga to ośmiotygodniowy czas oczekiwania na zamówienie – tłumaczą zawidowscy urzędnicy. Nie wszystko da się przyśpieszyć, ale warto było czekać – podsumowują pracownicy UM.

Nowoczesne „meble miejskie” na rynku to zasługa Fundacji PGE, która udzieliła gminie wsparcia finansowego w formie darowizn.

Na zakup i montaż elementów małej architektury Fundacja przekazała gminie darowiznę w kwocie 15 tysięcy złotych. Kolejne 10 tysięcy złotych przeznaczyła na organizację miejsca wypoczynku na ścieżce rekreacyjno-edukacyjnej w gminie.

Logo Fundacji PGE
Skip to content