Zawidowski Sztab zaprasza na 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W najbliższą niedzielę, już po raz 28. w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! W Zawidowie tradycyjnie przygotowano wiele atrakcji, a wśród nich: muzyka na żywo, pokazy taneczne, turnieje sportowe, zajęcia plastyczne oraz licytacje gadżetów. Zapraszamy. 

W tym roku Orkiestra zagra w niedzielę 12 stycznia. Wtedy też w całej Polsce i na świecie wolontariusze ruszą z charakterystycznymi puszkami i naklejkami w kształcie serca, by zbierać datki na dziecięcą medycynę zabiegową.

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem „Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów – diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.

Fundusze zebrane podczas finału zostaną przekazane na zakup niezbędnej aparatury do diagnostyki obrazowej oraz narzędzi potrzebnych do działania dziecięcych oddziałów kardiologicznych, neurologicznych czy neonatologicznych. Zgodnie z informacjami na stronie organizatora szpitale zgłosiły zapotrzebowania na lampy operacyjne, inkubatory, respiratory, zastawy endoskopowe, aparaty RTG z ramieniem C i inne.

Zawidowski finał odbędzie się w sali widowiskowej Ośrodka Kultury, zapoczątkuje go sobotni turniej halowy piłki nożnej pn.  „Oldboje dla WOŚP”. Turniej odbędzie się na sali sportowej im. Marianny i Władysława Margas o godzinie 10.00.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji w Zawidowie oraz Zawidowski Sztab #2734. W turnieju wezmą udział Oldboje z Zawidowa, Bolesławca, Leśnej, Miłoszowa, Olszyny oraz Radzimowa. 

W trakcie turnieju organizatorzy przygotowali bufet: kawę, herbatę i ciasto.

Sponsorem głównym turnieju jest Firma TWARGUM

Niedziela, 12 stycznia 2020. ZAWIDÓW, program:

Godz. 8:00 – Kwesta uliczna. (W mieście kwestować będzie 50 wolontariuszy z identyfikatorami, którzy będą zbierać pieniądze do puszek)
Godz. 10:00 – Halowy Turniej Piłki Nożnej „WOŚP CUP 2020 – Junior C”. 
(Sali Sportowa w Zawidowie)

Godz. 15:30 – Rozpoczęcie finału w sali widowiskowej Ośrodka Kultury. 
Wystąpią:
– podopieczni ze Studia Piosenki Magdy Januszkiewicz
– Studio Tańca MAR-KO
– Zespół BLACK & BLONDE
– Zespół 1/2 SALEN

Pomiędzy występami odbędą się licytacje atrakcyjnych gadżetów.
Po raz pierwszy będzie możliwość zapłacenia za gadżet kartą płatniczą.

Ponadto: zajęcia plastyczne – tworzenie orkiestrowych serduszek, kawa, ciasto, malowanie buziek, fotobudka, nauka pierwszej pomocy oraz pomiar ciśnienia.

Godz. 20:00 „Światełko do nieba”. 


Skip to content