Piłkarze U9 „Piasta” na Silesian Winter CUP w Świdnicy

Już po raz szesnasty w okresie między świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem w Świdnicy odbył się halowy turniej piłkarski Silesian Winter Cup. Od 27 do 30 grudnia w hali sportowo-widowiskowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zaprezentowało się 46 zespołów z całej Polski. Zawidów reprezentowały żaki z KS Piast Zawidów (U9), które ostatecznie rozegrały mecz o piąte miejsce. 

Dobiegły końca czterodniowe zmagania młodych adeptów futbolu związane z szesnastą edycją turnieju piłkarskiego Silesian Winter Cup. W hali Zawiszów zaprezentowało się 46 zespołów z całej Polski. W kolejnych dniach imprezy młodzi piłkarze rywalizowali o puchary fundowane przez firmę Dacco, markę Joma, Posła na Sejm Ireneusza Zyskę i dyrektora Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

Rywalizacja toczyła się w czterech kategoriach wiekowych: U 8, U 9, U 10 i U 11.  Zawidów reprezentowały żaki z KS Piast, o które na co dzień trenuje Damian Ryż. Najmłodsi piłkarze Piasta po ostrej rywalizacji ostatecznie rozegrali mecz o piąte miejsce z AP Namysłów i jak zapowiadają to początek ich turniejowych wyjazdów. 

Organizatorem turnieju był Gryf Świdnica. Zadanie dofinansowane jest ze środków Urzędu Miejskiego w Świdnicy i Starostwa Powiatowego. 

Skip to content