Nowym sprzęt i umundurowanie dla zawidowskich strażaków

Ponad 13 tys. zł dotacji na zakup sprzętu i umundurowania otrzymali zawidowscy strażacy od Wojewódzkiego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Teraz do akcji ratowniczo-gaśniczych będą wyruszać w pełnym rynsztunku. 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przyznał druhom z Zawidowa środki finansowe na zakup specjalistycznego sprzętu i umundurowania. Będą wspierały strażaków w codziennej walce o bezpieczeństwo. Do zawidowskiej OSP trafiło 13.088,63 zł dotacji.

W ramach dotacji strażacy zakupili niezbędne środki ochrony indywidualnej np. specjalistyczne obuwie strażackie, trudnopalne ubrania specjalne, ubrania koszarowe oraz sprzęt tj. narzędzia wielofunkcyjne do tworzenia wejść ratowniczych, szelki bezpieczeństwa do prac na wysokościach oraz butle do aparatu powietrznego. Zarówno sprzęt, jak i odzież posiadają wszystkie wymagane atesty i certyfikaty.

Zawidowską jednostkę operacyjno-techniczną tworzy 15 przeszkolonych druhów, którzy uczestniczą w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych na terenie własnej gminy oraz w skali całego powiatu.

Zadanie pn. „Zakup sprzętu oraz środków ochrony indywidualnej służących do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania zagrożeń na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej w  Zawidowie” dofinansowano ze środków WFOŚiGW we Wrocławiu w ramach Programu pn. „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych” w kwocie 13.088,63 zł na podstawie dotacji nr 449/D/NZ/JG/2020 z dnia 12 sierpnia 2020r. 

Skip to content