Święta, święta i po świętach…

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Święta Bożego Narodzenia 2020 r. powoli przechodzą do historii. Jakie były? Inne niż dotychczas, ale wciąż wyczekane i wytęsknione. 

Klimat tegorocznych świąt nie należał do najlepszych, rozpędzona epidemia koronawirusa zachwiała naszym poczuciem bezpieczeństwa i zabrała sporą część radości. Pojawiły się jednak w mieście sympatyczne akcenty – po raz pierwszy od niepamiętnych czasów w Rynku stanęła choinka miejska, piękny symbol Świąt Bożego Narodzenia. W tym samym miejscu pojawi się również za rok, jeszcze bardziej okazała i przystrojona. Będzie to nowa miejska tradycja, którą zainaugurowały tegoroczne święta.

Wesoły akcent pojawił się także w Przedszkolu Publicznym i Szkole Podstawowej. Tam dzieci z oddziałów zerowych włączyły się do akcji zdobienia miejskiej choinki przy ulicy Zgorzeleckiej. Przedszkolaki wraz z rodzicami własnoręcznie stworzyły wspaniałe ozdoby choinkowe, którymi miasto udekorowało zielone drzewko.

Na każdego malucha, który zaangażował się w akcję zdobienia świątecznego drzewka, czeka drobny upominek. Nagrody są do odbioru w Szkole i Przedszkolu. 

Innym ciekawym akcentem, który „podkręcił” klimat tegorocznych świąt był koncert bożonarodzeniowy w zawidowskim Ośrodku Kultury. Jego emisja odbyła się na żywo w Internecie. Koncert miał ponad 1200 wyświetleń i cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. 

Święta, święta i po świętach…Przed nami jeszcze Nowy Rok. Niech będzie lepszy niż ten, który właśnie przemija. Zdrowszy i spokojniejszy. 

Skip to content