Ośrodek Kultury w Zawidowie z prestiżowym wyróżnieniem!

Ośrodek Kultury w Zawidowie oraz zespół Cunewalder Tanzweberei to jedni z laureatów tegorocznej gali Euroregionu Nysa w kategorii najlepsza współpraca transgraniczna. Obie instytucje nagrodzone zostały za wspólny projekt taneczny, który w Zawidowie połączył pokolenia. Serdecznie gratulujemy!

W piątek 22. listopada w jeleniogórskim Zdrojowym Teatrze Animacji odbyła się gala Euroregionu Nysa. Jak co roku wręczone zostały nagrody dla osób, instytucji i stowarzyszeń działających na rzecz poprawy współpracy na pograniczu polsko-czesko-niemieckim.

W tym roku jedno z wyróżnień w kategorii najlepsza współpraca transgraniczna powędrowało do Ośrodka Kultury w Zawidowie oraz zespołu Cunewalder Tanzweberei za wspólny projekt taneczny. Projekt realizowany był w ubiegłym roku, trwał od stycznia do czerwca i miał charakter warsztatowy.

Dzięki dofinansowaniu unijnemu grupa mieszkańców Zawidowa spotykała się przez pół roku na cotygodniowych, bezpłatnych zajęciach z tańca, których punktem kulminacyjnym był występ pn. „My spadkobiercy naszych przodków”.

Na scenie zgorzeleckiego Stalagu po półrocznych przygotowaniach zobaczyliśmy dzieci i młodzież, a także ich rodziców i znajomych, wszyscy oni mówili jednym językiem, językiem tańca. Ten uniwersalny środek wyrazu w połączeniu z teatrem, muzyką i choreografią okazał się opowieścią o pięknie kultury tańca, polskiej i niemieckiej.

Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach programu kooperacyjnego Interreg Polska – Saksonia 2014-2020.

Skip to content