Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Zawidowie

We wtorek, 12 października 2021 r. o godz. 16.00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Zawidowie, odbędzie się XLIII Sesja Rady Miejskiej w Zawidowie. Sesja będzie miała niezwykle uroczysty charakter, tego dnia bowiem akt nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Zawidów odbiorą: Piotr Kosewicz oraz Małgorzata Niedźwiecka.

W najbliższy wtorek (12.10) godność Honorowego Obywatela Miasta Zawidów odbiorą Piotr Kosewicz oraz Małgorzata Niedźwiecka, czyli złoty duet z Tokio. 

Honorowe Obywatelstwo Miasta Zawidów jest wyrazem najwyższego wyróżnienia i uznania Rady Miejskiej w Zawidowie. Godność́ Honorowego Obywatela przyznaje się osobom szczególnie zasłużonym dla miasta (w szczególności w dziedzinach polityki, gospodarki, nauki, kultury, sportu), osobom współpracującym z miastem, promującym miasto i wspierającym inicjatywy miejskie. W ten sposób Miasto szczyci się także swoimi związkami z niezwykłymi obywatelami.

Piotr Kosewicz

Urodzony 31 maja 1974 r. w Zawidowie, paralekkoatleta specjalizujący się w rzucie dyskiem klasyfikacji F52, wicemistrz świata, dwukrotny mistrz Europy i złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich z Tokio. Zasługi Piotra Kosewicza dla Miasta to także aktywność na niwie samorządowej. Dwukrotnie mieszkańcy Zawidowa powierzali mu mandat radnego. W VI Kadencji Rady Miejskiej 2010-2014 pełnił funkcję członka Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu. W VII Kadencji Rady Miejskiej 2014-2018 był Przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu. Był także wieloletnim członkiem Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.

Małgorzata Niedźwiecka

Urodzona 18 stycznia 1963 roku w Stargardzie Szczecińskim. Osoba zaangażowana w liczne projekty społeczne, nauczyciel wychowania fizycznego i trener Piotra Kosewicza – Mistrza Paraolimpijskiego z Tokio (2021). Zasługi Małgorzaty Niedźwieckiej dla Miasta to także działalność samorządowa. W II Kadencji Rady Miejskiej 1994-1998 Pani Małgorzata była radną Rady Miejskiej w Zawidowie. W latach 1996-1998 – Członkiem Zarządu Miasta Zawidów. W VI Kadencji Rady Miejskiej 2010-2014 mieszkańcy Zawidowa ponownie powierzyli Pani Małgorzacie swoje zaufanie, które zaowocowało mandatem radnej. W Radzie Miejskiej pełniła następujące funkcje: Członek Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu Rady Miejskiej w Zawidowie, Członek Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Zawidowie. Od 21 grudnia 2012 r. – 2014 r. Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Zawidowie.

XLIII Sesja Rady Miejskiej w Zawidowie będzie miała następujący porządek obrad:

  1. Otwarcie obrad.
  2. Podjęcie uchwały w sprawie nadania godności Honorowego Obywatela Miasta Zawidów.
  3. Podjęcie uchwały w sprawie nadania godności Honorowego Obywatela Miasta Zawidów.
  4. Zamknięcie obrad.

Transmisje z obrad sesji Rady Miejskiej w Zawidowie dostępne na kanale YouTube

Skip to content