Zawidów. W sobotę zbiórka pieniędzy dla walczącej Ukrainy

W najbliższą sobotę tj. 12 marca br. zapraszamy mieszkańców Zawidowa do włączenia się w zbiórkę pieniędzy dla obywateli Ukrainy, uczestniczących w działaniach wojennych. Akcja charytatywna odbędzie się przy markecie Biedronka. Zebrane środkiprzekazane zostaną na konto fundacji #ComeBackAlive, która wspiera walczącą Ukrainę. 

Od rosyjskiej inwazji na Ukrainę wielu z nas nie może myśleć o niczym innym, jak tylko o ludziach, którzy obudzili się w kraju ogarniętym wojną, strachem i chaosem. Polacy niezwykle ofiarnie włączyli się w pomoc obywatelom Ukrainy, dając wyraz swojej solidarności na wszelkie możliwe sposoby. 

W samym Zawidowie odbyło się już kilka zbiórek charytatywnych na rzecz osób poszkodowanych działaniami wojennymi. Przed nami kolejna zbiórka, która odbędzie się 12 marca br. pod marketem Biedronka. 

O godzinie 10.00 przy sklepie pojawią się stoiska, na których będzie można kupić domowe wypieki, własnoręczne ozdoby i biżuterie etc.

Wszystkie zebrane w tej akcji środki zostaną automatycznie przekazana na konto fundacji #ComeBackAlive, która wspiera walczącą Ukrainę. 

Organizatorką i koordynatorką akcji jest Yana Mazuryk i zaprzyjaźnieni z nią mieszkańcy Zawidowa. Yana w Polsce zamieszkuje od kilku lat, od dwóch zawodowo i prywatnie związana jest z naszym miastem. 

Osoby, które chciałby zaangażować się w akcję np. przygotowując słodkie wypieki na dzień zbiórki, proszone są o kontakt z koordynatorką. Nr telefonu 515 434 981.

Akcję wspierają Zawidów Miasto oraz Ośrodek Kultury w Zawidowie. 

Plakat promocyjny

 

Skip to content