Zawidowska majówka w blasku słońca i z koncertem na sto serc

Miniona niedziela upłynęła w naszym mieście pod znakiem muzyki. Koncert charytatywny pn. „Zawidów dla Ukrainy” dedykowany był naszym sąsiadom ze wschodu. To dla nich na zawidowskim rynku zorganizowany został także, kiermasz rozmaitości i zbiórka pieniędzy. Cały dochód z wydarzenia trafi do obywateli Ukrainy, którzy aktualnie mieszkają w naszym mieście. 

Piękne niedzielne popołudnie ściągnęło na zawidowski rynek mnóstwo mieszkańców, którzy mieli okazję posłuchać różnych stylów muzycznych, uczestniczyć w kiermaszu rozmaitości i tym samym wziąć udział w zbiórce pieniędzy na rzecz obywateli Ukrainy, mieszkających w naszym mieście. 

Koncert rozpoczął się występem zespołu „Jarzębina”. Zespół zaprezentował się w repertuarze pieśni kresowych i folkowych. Po rodzimych śpiewaczkach na scenie pojawiła się inna zawidowianka – Ernestyna Adamowicz ze składanką różnych przebojów, od kultowych polskich utworów po nowoczesne muzyczne brzmienia, które znamy ze stacji radiowych. Piękny wokal Ernestyny uzupełniały pokazy taneczne w wykonaniu dziewcząt z zespołu Inna Show.

Zwieńczeniem niedzielnego koncertu był występ Zespołu Kameralnego Klassik Modern, który na tę okoliczność zaprezentował specjalny program pt. „Modlitwa za Ukrainę”. W przepięknych aranżacjach lidera formacji Romana Samostrokova, muzycy wykonali m. in. „Wiosnę” Antonio Vivaldiego, „Matko moja ja wiem” Andrija Małyszko, Polonez a-moll „Pożegnanie Ojczyzny” Michała Ogińskiego czy popularną Kołomyjkę. Na zakończenie usłyszeliśmy hymn państwowy Ukrainy, co obecnej sytuacji był niezwykle wzruszające. 

Sam kiermasz obfitował w pyszne jedzenie i rozmaite gadżety. Mieszkańcy mogli kupić m.in. domowe ciasta, pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem, gofry, koktajle, watę cukrową i specjały kuchni ukraińskiej: barszcz oraz czebureki. Do nabycia były także gadżety miasta anioła, zapachowe świece, bransoletki i domowe przetwory.

Dzięki hojności i wsparciu Mieszkańców udało się zebrać 5057,70 zł. Serdeczne podziękowania za ten szlachetny gest!

Wydarzenie poprowadzili – Konrad Tkaczyk, Dyrektor Ośrodka Kultury w Zawidowie oraz Yana Mazuryk, obywatelka Ukrainy od kilku lat mieszkająca w naszym mieście.

Za pomoc w organizacji przedsięwzięcia organizator, Ośrodek Kultury w Zawidowie, dziękuje Burmistrzowi Miasta Zawidów, panu Robertowi Łężnemu

Ośrodek Kultury w Zawidowie: Serdeczne podziękowania kierujmy także do mieszkanek, które upiekły pyszne ciasta i wolontariuszy, którzy pomogli nam w ich wydawaniu. Słowa wielkiej wdzięczności niech popłyną także do: pań z Klubu Seniora, druhów z OSP Zawidów, harcerzy z „Kociej Skały” i „Aurory”, Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, Pizzerii La Sorpresa, Iwony Ptak z Natka Bar, Agencji Artystycznej Adagio – Adam Domino, grupy Pro-Staff Animacja – Karoliny Lange, Eteryczna – Sylwii Barnuś, Caritas Zawidów, Zespołu Inna Show – Inny Błaszczyk, Zespołu Jarzębina, Ernestyny Adamowicz, Zespołu Kameralnego Klassik Modern, Moniki i Artura Rokickich, Patrycji Sareło, Kasi Nadolnej, Renaty Bednarczyk, Martyny Wochniak, Poli Krusche, Yana Mazuryk i Natalii, Artura Franczuka, Rafała Niedzielskiego, Adama Nadolnego, Gabriela Nadolnego, Alana Nadolnego oraz  Roberta Gruszeckiego.

Skip to content