Za nami piękny koncert bożonarodzeniowy 

W ubiegłą niedzielę (11.12) w sali widowiskowej zawidowskiego Ośrodka Kultury odbył się coroczny koncert bożonarodzeniowy pn. „W świątecznym nastroju”. 

Smacznie, pięknie i nastrojowo – tak właśnie można podsumować to, co działo się podczas tegorocznego Koncertu Bożonarodzeniowego, który odbył się wczoraj w sali widowiskowej Ośrodka Kultury. 

Mieszkańców i artystów powitał burmistrz miasta Robert Łężny i dyrektor OK Konrad Tkaczyk. Poza życzeniami gospodarz miasta podziękował wszystkim osobom i instytucjom, które zaangażowały się w przygotowanie tego niezwykłego koncertu. Szczególne podziękowania popłynęły do rodziców i wychowawców, którzy dołożyli wszelkich starań, aby ten wieczór wypadł okazale i wzruszająco. 

Po części oficjalnej przyszedł czas na program artystyczny. Na scenie jako pierwsze zaprezentowały się najstarsze przedszkolaki z PP w Zawidowie. Podczas występu przedszkolaki przedstawiły opowieść o narodzinach Jezusa. Piękna scenografia nawiązująca do Betlejem oraz stroje przedszkolaków były idealnym dopełnieniem całego przedstawienia.

Natomiast najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne usłyszeliśmy w wykonaniu Zespołu „Jarzębina” oraz podopiecznych ze Studia Piosenki Magdaleny JanuszkiewiczBuras. W magię zbliżających się świąt publiczność zabrali także wychowankowie zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej, którzy zagrali piękny koncert fortepianowy. 

Pomiędzy występami w pięknych strojach i w świątecznym układzie zaprezentowały się także zawidowskie gimnastyczki pani Małgorzaty Niedźwieckiej. 

W trakcie, gdy na scenie trwał występy artystów, w holu Ośrodka Kultury można było spróbować pysznych wypieków i kupić ozdoby bożonarodzeniowe. Dużą popularnością cieszył się także aromatyczny, bezalkoholowy grzaniec. O te wszystkie akcenty pieczołowicie zadbała Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Zawidowie. 

W tym roku Ośrodek Kultury w Zawidowie nagrodziły honorową statuetką „Przyjaciel Ośrodka Kultury” zawidowskich harcerzy. Wyróżnienie trafiło do rąk Kamili i Jerzego Stankiewiczów, którzy od kilku tworzą w Zawidowie dwie drużyny: 10 Grunwaldzką Drużynę Harcerską „Kocia Skała” oraz zuchową „Aurorę”. – Nasi harcerze aktywnie działają od kilku lat, uczestniczą we wszystkich ważnych dla miasta wydarzeniach, promują miasto na harcerskich zlotach i konkursach i, zawsze służą nam pomocą – jesteście po prostu wyjątkowi – podkreślał dyrektor OK. 

Dziękujemy wszystkim za udział w tym pięknym koncercie! 

Skip to content