OK zaprasza dzieci na tradycyjne powitanie wiosny!

Ośrodek Kultury w Zawidowie zaprasza dzieci do wspólnego powitania wiosny z przemarszem przez miasto i tradycyjnym topieniem Marzanny!

Topienie Marzanny to stary słowiański zwyczaj żegnania zimy i witania wiosny. Wierzono, że wraz z paleniem lub topieniem jej podobizny – kukły usuwamy wszelakie oznaki zimy, a tym samym przyspieszamy nadejście wiosny.

Ostatnimi czasy zwyczaj ten nieco jakby przygasł, zastąpiły go inne modne wydarzenia. Nie zapomniał o nim jednak Ośrodek Kultury w Zawidowie, który zaprasza dzieci i młodzież do wspólnego celebrowania święta wiosny z tradycyjnymi akcentami.

I tak w czwartek, 21 marca, o godzinie 16.00 w OK rozpoczną się przygotowania do wiosennego przemarszu przez Miasto. W ruch pójdą kolorowe bibuły, wstążki, słoma i płótno, czyli materiały z których dzieci wyczarują symboliczną Marzannę. Po roboczej części w Ośrodku Kultury dzieci ruszą ulicami miasta na powitanie wiosny. Po przemarszu Organizator zapowiedział słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników akcji.

Skip to content