Rodzinny pojedynek z ortografią 

W czwartek, 9 lutego br. w zawidowskiej podstawówce odbędzie się „Pierwsze Zawidowskie Rodzinne Dyktando”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VIII oraz ich rodziców. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Zawidów. 

Język polski choć piękny do najłatwiejszych nie należy, wszędzie świszczy, szeleści i skrzypi. Zasady polskiej pisowni też potrafią być zaskakujące, a momentami wręcz nie do okiełznania. Te wszystkie zbitki wyrazów, zapożyczenia, wyrażenia przyimkowe – razem czy osobo, pułapki – małą czy wielką literą i ortograficzne koszmarki typu rzeżucha, mżawka, żarzyć. Nie jest łatwo. Ale w zawidowskiej podstawówce jest coraz więcej śmiałków, którzy chcą stawić czoła temu zadaniu i pokazać, że przy odrobinie cierpliwości wszystkiego można się nauczyć. 

W czwartek, 9 lutego br. o godzinie 16.00 w zawidowskiej podstawówce odbędzie się „Pierwsze Zawidowskie Rodzinne Dyktando”, Jak mówi polskie przysłowie „Co dwie głowy, to nie jedna”, więc udział w dyktandzie odbędzie się w duetach dziecko – rodzic (opiekun).

Poprzez nietypowy rodzaj pisania dyktanda (zespół dwuosobowy- dziecko oraz osoba dorosła) pragniemy pokazać, że wspólna ortograficzna aktywność może być doskonałą formą rodzinnej nauki i zabawy. Rodzinne zmagania z ortografią polską przyniosą na pewno obustronne korzyści – osobie dorosłej stworzą możliwość obserwacji swojego dziecka – jego zachowania, gdy trzeba się zmierzyć z trudnościami, a w dziecku wzbudzą poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu nie będzie czuło strachu przed popełnieniem błędu – tłumaczą organizatorzy Krzysztof Mach, dyrektor SP w Zawidowie oraz nauczyciele poloniści: Joanna Łuczko i Magdalena Kosewicz. 

Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Zawidów.

W imieniu Organizatorów zachęcamy do udziału w pierwszym zawidowskim dyktandzie ortograficznym.

Skip to content