Rekordowy finał WOŚP w Zawidowie! Zebrano 58 060,69 zł!

Ponad 58 tysięcy złotych udało się zebrać w Zawidowie podczas 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Poprzedziły go liczne przygotowania: zbiórka fantów, aukcje internetowe, lokalne zbiórki do puszek i trzy turnieje halowe. Mieszkańcy nie szczędzili grosza, stąd kolejna rekordowa kwota, z której niewielkie miasteczko może być naprawdę dumne. 

Zawidów i jego mieszkańcy, jak co roku w ostatnią niedzielę stycznia włączyli się w grę podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I już wiadomo, że zrobili to po prostu rekordowo. Zanim doszło do niedzielnego, notabene, mroźnego finału – Orkiestra zagrała na zawidowskim rynku, przez kilka tygodni trwały gorączkowe przygotowania. 

W Internecie trwały licytacje i zbiórka do E-skarbonki. Na mieście uruchomiono kilka punktów, gdzie można było wrzucać pieniądze do orkiestrowych puszek, a na tydzień przed finałem rozegrano trzy turnieje halowe: oldbojów i dziecięce z Piastem Zawidów i Stowarzyszeniem Sportu i Rekreacji. 

W niedzielny poranek natomiast 40 wolontariuszy ruszyło w miasto z kolorowymi puszkami WOŚP. Zawidowscy wolontariusze kwestowali także w Sulikowie i w Radzimowie.

O godzinie 15.00 rozpoczął się wielki finał, orkiestrowe granie oficjalnie otworzyli Szef Sztabu, Konrad Tkaczyk Adam Domino z Gryfowa Śląskiego, przyjaciel Ośrodka Kultury. 

Na scenie jako pierwsze wystąpiły dzieci ze Studia Tańca Mar-Ko Marusza Kozaka, a po nich rodzimy zespół Echo, dla którego był to debiut i możliwość zaprezentowania się przed szerszą publicznością. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali także podopieczni ze Studia Piosenki Magdaleny Januszkiewicz-Buras. Na finał zaśpiewała Katarzyna Siedlak z TNM, która dała prawdziwie energetyczny występ, zachwycając niebotyczną skalą głosu.  

Wszyscy artyści swoimi występami rozgrzali zmarzniętą tego dnia publiczność. Pomogły też ciepłe posiłki – wojskowa grochówka i bigos. Nie zabrakło też domowego ciasta i gorącej kawy. 

Pomiędzy występami tradycyjnie odbywały się bloki licytacji.

 Najwyższe kwoty padły za następujące fanty: 

  • Zawidowskie złote serduszko – uzyskana kwota: 3 000 zł, nabywca: po raz 7 pan Marek Stecyk! 
  • Unikatowy Anioł, rękodzieło mieszkanki Zawidowa, Dagmary Kierzek – uzyskana kwota: 1800 zł
  • Pojazd, rękodzieło z metaloplastyki, uzyskana kwota: 1650 zł,
  • Piłka z autografami koszykarzy Turowa – uzyskana kwota: 800 zł,
  • Kubek z własnoręcznym podpisem Jurka Owsiaka, uzyskana kwota: 600 zł.

Reasumując. Na żywo z licytacji zawidowski sztab pozyskał niebagatelną kwotę 23.600!

Burmistrz Miasta Zawidów – podziękowania.

Serdecznie dziękuję całemu sztabowi WOŚP za profesjonalną organizację tego unikatowego przedsięwzięcia. Gorące podziękowania kieruję także do wszystkich wolontariuszy i stowarzyszeń, które aktywnie wsparły zawidowski sztab. Dziękuję wszystkim mieszkańcom za hojność, olbrzymi gest i udział w tej niezwykłej orkiestrze serc!

W tym roku Orkiestra zagrała pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych! Fundacja planuje zakup specjalistycznych urządzeń, pozwalających na przyspieszenie diagnostyki zakażeń. Umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami. 

Galeria zdjęć z 31 finału WOŚP na facebookowym profilu miasta.

Skip to content