Dzień Dziecka z Grupą PGE

Fantastyczna pogoda, mnóstwo atrakcji i park wypełniony najmłodszymi mieszkańcami. Tak 4 czerwca br. świętowaliśmy Dzień Dziecka z Grupą PGE – głównym sponsorem imprezy. 

Wydarzenie uroczyście otworzył Burmistrz Miasta Robert Łężny, olimpijczyk Piotr Kosewicz oraz dyrektor Ośrodka Kultury Konrad Tkaczyk

Tego dnia na scenie w parku dzieci mogły obejrzeć pokaz Cyrku O’Bimbolando, wziąć udział w warsztatach cyrkowych, oraz podziwiać pokaz taneczny dziewcząt ze Studia Tańca Mar-Ko z gościnnym występem tancerek z Lubania. Sceniczne występy zakończyły gimnastyczki ze Szkoły Podstawowej w Zawidowie.

Tradycyjnie już odbyła się mini olimpiada z Mistrzem Piotrem Kosewiczem. Gwoździem programu niewątpliwie było spotkanie z żużlowcami Betard Sparty Wrocław, a gościem specjalnym festynu był indywidualny Mistrz Świata na Żużlu z 2021r. Artem Laguta, który w asyście Mateusza Panicza (młodzieżowiec Sparty) zdradził tajniki i ciekawostki tego ekscytującego sportu. 

Kolejną nowością tegorocznego festynu były tzw. Kolory Holi! I jak się okazało był to prawdziwy hit i niesamowita frajda dla wszystkich uczestników – tych mniejszych, i tych nieco starszych.

Ważnym dopełnieniem zawidowskich obchodów Dnia Dziecka były atrakcje towarzyszące tj. dmuchańce, gokarty, ścianka wspinaczkowa, tworzenie zapachowych mydełek z harcerzami z „Kociej Skały” i „Aurory”, pyszne wypieki pań ze Stowarzyszenia Miłośników Zawidowa, tradycyjne lanie wody ze strażakami z OSP KSRG Zawidów, kącik plastyczny, malowanie buziek, „hitowe” kolorowe warkoczyki oraz dwie piękne szczudlarki, które rozdawały słodkości i kolorowe balony.

Oczywiście nie zabrakło potraw z grilla, lodów, chodzących napojów, waty cukrowej, popcornu, kukurydzy, frytek, zapiekanek, pysznej kawy, domowego ciasta a także stoisk z zabawkami.

Podziękowania od organizatora imprezy – Ośrodka Kultury w Zawidowie:

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę sponsora głównego imprezy – Polskiej Grupie Energetycznej za okazane wsparcie. Dzięki Państwu mogliśmy pozwolić sobie na tyle atrakcji. Dziękujemy za opiekę medyczną firmie Iza-med Izabela Gałek, Arturowi Wieczorkowi za oprawę muzyczną, operatorowi Mieczysławowi Medyckiemu z Telewizji Bogatynia, Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych za prace porządkowe przed i po imprezie. Dziękujemy Burmistrzowi Miasta Zawidów za wsparcie oraz patronat nad naszym wydarzeniem. Dziękujemy tancerzom i gimnastyczkom oraz ich opiekunom, a także niezawodnym harcerzom i strażakom, naszym seniorkom oraz Bartkowi i Maćkowi za pyszną kawę i lemoniadę. Dziewczynom z En Burger za lody i potrawy z grilla. Pani Palomie Boskiej za dmuchańce i catering. Panu Mariuszowi za kram z zabawkami. A wszystkim mieszkańcom dziękujemy za tak liczne przybycie!

logo spółki, granatowy napis PGE FUNDACJA oraz czerwono-pomarańczowe półokręgi
Logo Polskiej Grupy Energetycznej
Skip to content