WOŚP 2023. Zawidowski sztab szykuje się do wielkiego finału, który już niebawem 

Przed nami 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku odbędzie się on 29 stycznia 2023 roku pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych! W zawidowskim sztabie trwają gorączkowe przygotowania. Darczyńcy już dziś mogą uczestniczyć w aukcjach internetowych. Zobacz, jak jeszcze można włączyć się do miejskiej zbiórki i wspomóc tę największą w Polsce orkiestrę serc. 

Przed nami 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zagra pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych! Ogólnopolska zbiórka odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia br.

Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. (www.wosp.org.pl).

Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia – optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami – tłumaczy Jerzy Owsiak. 

W zawidowskim sztabie, który tradycyjnie reprezentuje Ośrodek Kultury w Zawidowie , sporo się dzieje. W tym roku, podobnie jak we wcześniejszych finałach, można wspierać orkiestrę poprzez wpłaty elektroniczne. Działa już sztabowa eSkarbonka, do której wpłacamy dowolne datki na cel akcji. 

 Jak to zrobić?

Warto wspomnieć, że zawidowski sztab zadbał także o to, aby w rożnych punktach miasta pojawiły się stacjonarne puszki, do których można wrzucić pieniądze. Puszki z charakterystycznym sercem orkiestry znajdują się w:

  • Bistro Carlo,
  • Pizzeria La Sorpresa,
  • Sklep Chatka.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpłynęło 38 408,72 zł! I był todrugi najlepszy wynik w historii wszystkich zawidowskich edycji. 

Więcej informacji na funpage FB Ośrodka Kultury w Zawidowie.

Skip to content