Żegnaj przedszkole, witaj szkoło!

W tym tygodniu najstarsze dzieci z Przedszkola Publicznego w Zawidowie oficjalnie pożegnały swoją placówkę. Uroczystość była ostatnią okazją do wspólnego śpiewu, recytowania i tańca. Rodzice z dumą oglądali występy dzieci. Nie obyło się także bez wzruszeń i podziękowań.

Za nami dwie ważne uroczystości w tym tygodniu – pożegnanie najstarszych dzieci z Przedszkola Publicznego w Zawidowie. Od września 35 starszaków wstąpi w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Zawidowie.  

W pożegnaniu starszaków uczestniczyli rodzice, dziadkowie, pracownicy przedszkola oraz Burmistrz Miasta, Robert Łężny.

W ten ważny dla siebie dzień przedszkolaki wyglądały niezwykle dostojnie i tak też zatańczyły klasycznego poloneza. Potem recytowały wiersze i śpiewały, dziękując nauczycielkom i wszystkim pracownikom placówki za naukę, wychowanie, słowa otuchy, pochwały, wspaniałe posiłki wycieczki, wjazdy i domową atmosferę. 

Po występach przyszedł czas na życzenia i słowa podziękowania. Mnóstwo ciepłych słów popłynęło od dyrektor PP w Zawidowie, pani Wiesławy Marszał w stronę rodziców i ich dzieci.

Możecie być dumni ze swoich dzieci, są zdolne i przygotowane do tego, aby w szkole odnosić same sukcesy. Chwalcie je jak najwięcej, wspierajcie i poświęcajcie swoim pociechom jak najwięcej uwagi. Wszystkim rodzicom dziękuję za okazane serce, przyjazne gesty i zaangażowanie w życie naszej społeczności przedszkolnej. Razem wychowaliśmy cudowne dzieci, z którymi teraz tak trudno nam się pożegnać. 

Dyrektor W. Marszał dziękowała również burmistrzowi miasta:

To był dla nas wszystkich trudny rok, albowiem prace termomodernizacyjne w przedszkolu odbywały się równolegle z obowiązującym tokiem nauczania. Byliśmy jednak spokojni, gdyż każdy etap prac przebiegał pod czujnym okiem Burmistrza Roberta Łężnego. Nie było dnia, aby nie zaglądał do nas, wspierał przy każdej okazji, czuwał nad inwestycją i naszym samopoczuciem. Był jak dobry ojciec, do którego można się zwrócić z każdym problemem. Pięknie Panu za to dziękujemy!

Burmistrz miasta życzył dzieciom samych sukcesów na kolejnym szczeblu edukacji:

Szkoła będzie kolejnym krokiem w waszej edukacji, nowym ważnym doświadczeniem, co nie oznacza, że nie możecie czasem trochę popsocić, nadal jesteście dziećmi, które rozpiera energia i ciekawość świata. Niech to będzie dla was wspaniała przygoda, pełna niespodzianek, nowych przyjaźni i cennych lekcji”.  

Po 17 latach pracy przedszkole pożegnało się ze swoim logopedą, panią Joanną Łuczko, która niezwykle wzruszająco pożegnała się ze swoimi wychowankami.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz prezenty od przedszkola i gospodarza Miasta. Starszaki zostały również pożegnane przez swoich młodszych kolegów, które wręczyły im pamiątkowe „zakładki do książki”.

Skip to content