Rodzinny pojedynek z ortografią – edycja II 

W czwartek, 8 lutego br. o godzinie 16.00 w zawidowskiej podstawówce odbędzie się „Drugie Zawidowskie Rodzinne Dyktando”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VIII oraz ich rodziców. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Zawidów. 

Zgodnie z polskim przysłowiem „Co dwie głowy, to nie jedna”, udział w dyktandzie odbywać się będzie w parach: dziecko – rodzic (opiekun). W ramach tej współpracy, uczestnicy mogą dowolnie wybierać, kto będzie zapisywał treść dyktanda – może to być zarówno dziecko, jak i dorosły. Ponadto, w trakcie konkursu istnieje możliwość wymiany ról, umożliwiając elastyczność w trakcie pisania tekstu. Konsultacje między partnerami są zdecydowanie mile widziane, co sprzyja wspólnemu i efektywnemu zapisowi treści dyktanda.

Język polski, choć piękny, do najłatwiejszych nie należy. Zasady polskiej pisowni potrafią być zaskakujące. Zbitki wyrazów, zapożyczenia, wyrażenia przyimkowe – razem czy osobno, pułapki – małą czy wielką literą, oraz ortograficzne trudności, takie jak „chrząszcz”, „półka”, „pępek”, sprawiają, że nauka nie jest łatwa.

W zawidowskiej podstawówce jednak pojawia się coraz więcej śmiałków, którzy chcą stawić czoła temu zadaniu i udowodnić, że przy odrobinie cierpliwości można nauczyć się wszystkiego! 

Przypomnijmy, że w pierwszej ubiegłorocznej edycji rodzinnego dyktanda udział wzięło kilkanaście duetów. A laureatami zostali:

  1. Miejsce:  Bruno i Agata Kałtur,
  2. Miejsce: Łucja i Anna Hunth,
  3. Miejsce: Hanna i Łucja Szewczyk.

W imieniu Organizatorów zachęcamy do udziału w drugim zawidowskim dyktandzie ortograficznym!

Skip to content