Złoty rzut Piotra Kosewicza – Najlepszy w Kraju!

W miniony weekend w Krakowie odbyły się 52. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski. Wydarzenie to przyciągnęło wielu utalentowanych sportowców z całego kraju, którzy rywalizowali w różnych konkurencjach, prezentując swoje niesamowite umiejętności i determinację. Piotr Kosewicz nie dał szans swoim konkurentom, który wrócił z imprezy ze złotym medalem. 

Jednym z najjaśniejszych punktów minionych mistrzostw był występ Mistrza Olimpijskiego Piotra Kosewicza, który wrócił z imprezy ze złotym medalem. Piotr zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski dzięki imponującemu rzutowi na odległość 19,45 metra. Jego doskonała forma i precyzja rzutu pozwoliły mu bezdyskusyjnie zdobyć pierwsze miejsce.

Na drugim miejscu uplasował się Rafał Rocki, który również zaprezentował wysoki poziom sportowy, osiągając odległość 18,43 metra. Trzecie miejsce przypadło Adrianowi Imianowskiemu, który rzucił na odległość 17,18 metra.

Jak napisał na swoim profilu na Facebooku nasz multimedalista: 

Start uważam za udany, odległość cieszy, przede mną ostatnia prosta przed Igrzyskami. Dziękuję pani trener Małgorzata Niedźwiecka. Dziękuję za niesamowite wsparcie mojej rodzinie. Dziękuję KIBICOM! Jak zawsze napędza mnie dobrą energią PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. 

Warto wspomnieć, że XVII Letnie Igrzyska Paralimpijskie w Paryżu, które są jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie, odbędą się między 28 sierpnia a 8 września 2024 roku.

Skip to content