Zawidów 2019. Tak bawiliśmy się na Święcie Miasta!

Przez ostatnie dwa dni bawiliśmy się na największej miejskiej imprezie plenerowej, pn. „Święto Miasta, Zawidów 2019.” Były koncerty na żywo, występy lokalnych artystów, zabawa taneczna do białego rana, quiz miejski i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych.

Tegoroczne Święto Miasta odbyło się tradycyjnie w Parku im. Jakuba Bőhme. Sobotnią, muzyczną cześć, poprzedził piątkowy blok filmowy (9.08).Wieczorem o godzinie 21.00 na wielkim telebimie, ustawionym w centralnym punkcie parku, wystartowała emisja 2 oscarowych filmów: Bohemian Rapsody oraz Grand Budapest Hotel. Mieszkańcy, którzy przyszli na kino pod chmurką, zasiedli w kolorowych leżakach i przez kilka godzin  oglądali na własnym „podwórku” superprodukcje obsypane prestiżowymi nagrodami.

Kino pod chmurką, po raz pierwszy zagościło do Zawidowa na Święcie Miasta.
Fot. P. Paluszkiewicz

Sobotnia (10.08), muzyczna część rozpoczęła się o godzinie 17. 00. Imprezę uroczyście otworzył burmistrz, Robert Łężny i dyrektor Ośrodka Kultury w Zawidowie, Konrad Tkaczyk, towarzyszył im konferansjer Janusz Pawul.

Oficjalne otwarcie imprezy.
Fot. P. Paluszkiewicz

Oficjalne otwarcie poprzedziły jednak występy lokalnych artystów. Na scenie jako pierwsze zaprezentowały się niezawodne „Jarzębiny” i „Malwy” z wiązanką folkowych szlagierów.

Zawidowskie Jarzębiny oraz Zespół Malwy z Włosienia
Fot. P. Paluszkiewicz

Zaraz po nich publiczność miała okazję posłuchać wokalnych popisów młodych artystów ze Studia Piosenki Magdaleny Januszkiewicz.

Podopieczne M. Januszkiewicz-Buras ze Studia Piosenki
Fot. P. Paluszkiewicz

Po godzinie 17.00 na scenie pojawiła się Dominika Kuręda, młoda wokalista z Leśnej. Dominika ma na swoim koncie udział w programie The Voice of Poland. W trakcie przesłuchań w ciemno zaśpiewała „Krakowski spleen” Kory i Maanamu. I tym wykonaniem zachwyciła jurorów. To zapewniło jej awans do dalszych etapów programu. Dla zawidowskiej publiczności Dominika przygotowała wiązankę topowych przebojów, które zaśpiewała mocno, dojrzale i jednocześnie świeżo.

Dominika Kuręda z Leśnej, uczestniczka programu The Voice of Poland.

Po finalistce programu The Voice of Poland na scenie zaprezentował się zespół Flowrockin. Młodzi, pomysłowi i zdolni chłopcy ze Środy Śląskiej zmierzyli się z utworami takich artystów jak Simply Red czy Kings of Leon. W występach było dużo luzu i doświadczenia scenicznego, widać że chłopcy rokrocznie z koncertami przemierzają całą Polskę.

Zespół Flowrockin ze Środy Śląskiej

Występ gwiazdy wieczoru poprzedził quiz miejski, w którym do wygrania były vouchery o wartości kilkuset złotych. W quizie pojawiły się pytania dotyczące ulic w mieście, honorowych obywateli, dat w historii miasta, a nawet zbiórki odpadów.

Uczestnicy quizu o mieście
Fot. P. Paluszkiewicz

Po quizie na scenie zaprezentowały się zawidowskie gimnastyczki, podopieczne Małgorzaty Niedźwieckiej. Piękne stroje oraz niełatwy układ gimnastyczny zrobił na publiczności naprawdę duże wrażenie.

Na scenie zaprezentowała się także sekcja zawidowskich gimnastyczek.

Gwiazdą wieczoru były zespół Trzy Gitary. W Internecie znajdziemy sporo informacji o tej grupie muzycznej. Pojawia się m.in. taka opinia, że jest to jedna z najlepszych grup w Polsce wykonująca repertuar Czerwonych Gitar i Trzech Koron. I ta opinia jest jak najbardziej prawdziwa i zupełnie nieprzesadzona! Pełen profesjonalizm, fantastyczny głos solisty i pełne równe brzmienie instrumentów, publiczność była zachwycona. Repertuar Czerwonych Gitar zabrzmiał niemal jak z oryginalnego składu zespołu.

Gwiazda wieczoru – Zespół Trzy Gitary

Po występie Trzech Gitar publiczność była już dobrze rozbawiona i roztańczona. I wówczas do akcji wkroczył Dj. Adagio, który miejską imprezę poprowadził do białego rana, grając ulubione kawałki mieszkańców i spełniając ich muzyczne prośby.

Dyskotekę pod gwizdami poprowadził Dj. Adagio czyli Adam Domino

Organizatorem Święta Miasta był Ośrodek Kultury w Zawidowie oraz Burmistrz Miasta.

no images were found

Skip to content