Wybory 2019. Mandat poselski dla Stanisława Żuka

Do Państwowej Komisji Wyborczej spłynęły już wszystkie protokoły obwodowych komisji z okręgu wyborczego nr 1. I stało się jasne, że powiat zgorzelecki będzie miał swojego przedstawiciela w Sejmie RP. Będzie nim Stanisław Żuk, któremu zaufało 7694 wyborców! Serdecznie gratulujemy miejsca w ławie poselskiej!

Już wiadomo, że w gronie 12 posłów reprezentujących okręg nr 1 jest Stanisław Żuk, mieszkaniec Zawidowa, jedynka z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na byłego wiceprezesa zarządu ds. wydobycia PGE GiEK zagłosowało 7694 wyborców, co otworzyło mieszkańcowi Zawidowa drogę do Parlamentu.

Panu Stanisławowi gratulujemy zaszczytnej funkcji posła na Sejm RP! Wierzymy, że ten mandat przyniesie wiele dobrego dla naszego regionu. Życzymy zdrowia i pracy w atmosferze zgody i konstruktywnego dialogu!

Stanisław Żuk od początku swojej kariery zawodowej związany jest z branżą wydobywczo-energetyczną. Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz studium podyplomowego „Menadżer w przemyśle”. Od 1974 r. był związany z Kopalnią Węgla Brunatnego Turów, w której rozpoczynał pracę na stanowisku robotniczym. Następnie sprawował funkcje kierownicze, a w 1999 r. został powołany na Tymczasowego Kierownika KWB Turów. W latach 2000–2010 pełnił funkcję prezesa zarządu, a w latach 2010–2013 Dyrektora Oddziału Kopalni Węgla Brunatnego Turów. W latach 2004-2018 był prezesem zarządu Związku Pracodawców Porozumienia Producentów Węgla Brunatnego. Od 2006 r. współprzewodniczący Zespołu Trójstronnego ds. Branży Węgla Brunatnego przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Angażuje się w krajowy proces legislacyjny stanowienia prawa na poziomie ustaw i rozporządzeń poprzez opiniowanie projektów. Aktywnie uczestniczył w procesach konsolidacji sektora elektroenergetycznego związanych z utworzeniem Grup Kapitałowych BOT, PGE i spółki PGE GiEK SA. W latach 1994-1998 był radnym gminy Zawidów i delegatem do Sejmiku Województwa Jeleniogórskiego, w latach 1998-2002 był radnym Województwa Dolnośląskiego, natomiast w latach 2002-2018 był radnym i Przewodniczącym Rady Powiatu Zgorzeleckiego.

Skip to content