Sesja Rady Miejskiej z wyjątkowym gościem

Wyjątkowo uroczyście rozpoczęła się czwartkowa (28.11) sesja Rady Miejskiej w Zawidowie, a to za sprawą wyjątkowego gościa, którym był poseł na Sejm RP, Stanisław Żuk. Do świeżo upieczonego parlamentarzysty popłynęły słowa uznania i gratulacje. Warto zaznaczyć, że Stanisław Żuk to pierwszy w historii miasta poseł, wybrany w wolnych demokratycznych wyborach.

W tegorocznych wyborach parlamentarnych Stanisław Żuk kandydował do Sejmu RP z okręgu nr 1. Został wybrany na posła IX kadencji, otrzymując 7694 głosy.

Z wielką satysfakcją mamy przyjemność pogratulować Panu uzyskania mandatu Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. To prawdziwy zaszczyt dla nas, mieszkańców, że po raz pierwszy w historii naszego miasta mamy posła z Zawidowa, wybranego w wolnych demokratycznych wyborach –mówił Rafał Ryż, przewodniczący Rady Miejskiej w Zawidowie.

W tegorocznych wyborach parlamentarnych Stanisław Żuk kandydował do Sejmu RP z okręgu nr 1. Został wybrany na posła IX kadencji, otrzymując 7694 głosy.

– Z wielką satysfakcją mamy przyjemność pogratulować Panu uzyskania mandatu Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. To prawdziwy zaszczyt dla nas, mieszkańców, że po raz pierwszy w historii naszego miasta mamy posła z Zawidowa, wybranego w wolnych demokratycznych wyborach –mówił Rafał Ryż, przewodniczący Rady Miejskiej w Zawidowie.

Poseł na Sejm dziękując za zaproszenie podkreślał jednocześnie swoje przywiązanie do Zawidowa.

Jako dyrektor bogatyńskiej kopalni czy przewodniczący Rady Powiatu Zgorzeleckiego dbałem o interes naszego regionu, nigdy jednak nie zapominając o Zawidowie, miejscu, w którym mieszkam od 50 lat i z którym jestem silnie związany. Tym bardziej teraz, sprawując obowiązki posła, nadal zamierzam uczestniczyć w życiu Zawidowa i aktywnie wspierać jego działania – akcentował parlamentarzysta.

Stanisław Żuk przybliżył także radnym metody pracy w komisjach sejmowych, opowiedział o zasadach pracy w Izbie niższej Parlamentu i wymienił obszary, którymi chce się zajmować. Na pewno będzie to sektor związany z energetyką i górnictwem, ale także ochrona środowiska i działalność samorządów terytorialnych, czyli dziedziny dobrze mu znane.

Naszemu Parlamentarzyście jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy zdrowia, wytrwałości oraz osobistej satysfakcji z wypełniania zaszczytnej funkcji posła RP.

Skip to content